Trešdiena, 19. februāris Zane, Zuzanna

Egona Līva piemiņas balvu ”Krasta ļaudis” saņem rakstniece Inese Zandere

Egona Līva piemiņas balvu ”Krasta ļaudis” saņem rakstniece Inese Zandere
Foto: Marina Kozlova
20.09.2016 13:27

liepajniekiem.lv

Atslēgvārdi

Sestdien, 17. septembrī Liepājas muzejā paziņoja Egona Līva piemiņas balvas ”Krasta ļaudis” ieguvējus. Galveno balvu un prēmiju 1000 EUR apmērā saņēma grāmatas ”Kuģa žurnāls” autore Inese Zandere.

Ar svinīgu uzrunu apbalvošanas ceremoniju atklāja Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības, kultūras un sporta jautājumos Vilnis Vitkovskis. 

Kā ierasts, pirmos sveica jauniešus, kas nominācijā ”Par labāko skolu jaunatnes literāro darbu ”Krasta ļaudis” 2015./2016.” novērtēti visaugstāk. Filoloģijas doktors Normunds Dzintars Egona Līva piemiņas balvu ”Krasta ļaudis” un prēmiju 100 EUR apmērā pasniedza Samantai Reinei no Viļāniem ar darbu ”Pazust un palikt tevī”. Naudas balvas saņēma arī Marks Markovs no Ventspils ar darbu ”Krasta ļaudis” un Luīze Krista Irbena no Saulkrastiem ar darbu ”Jūras lilijas”.

Šogad jauniešiem bija sarūpētas balvas arī īpašās nominācijās: par izcilu miniatūras formu Guntai Ozolai no Limbažiem ar darbu ”Miniatūra”; par jauniešu problēmu meklējumiem un risinājumu Annai Paulai Spriedējai no Liepājas ar darbu ”Zivju Edgars”; par Liepājas tēla atklāšanu Elīnai Jaunzemei no Liepājas ar darbu ”Vēja pilsēta, tās kultūra un sirds ritms” un par jūrniecības tēmas popularizēšanu Kristīnei Zeimulei no Viļāniem ar darbu ”Jūrnieka sirds”.

Pasākuma rīkotāji un sadarbības partneri bija sagādājuši ne mazums pārsteiguma balvas arī rakstniekiem. Liepājas Universitātes specbalva tika pasniegta Arnoldam Auziņam par grāmatu ”Arī rakstnieks ir cilvēks”. Savukārt, Piejūras pilsētu literārās akadēmijas specbalvu par debiju prozā, izdodot grāmatu ”Stikli”, Ingai Gailei pasniedza VIA ”Cultura” priekšsēdētāja Dace Bluķe. Tostarp Rotari klubs pasniedza balvu par Gundegas Repšes grāmatas ”Bogene” vizuālo noformējumu māksliniekam Jānim Esītim.  Tāpat pārsteiguma balvu no Liepājas Speciālās Ekonomiskās zonas pārvaldes saņēma Gundega Repše par latviskuma, patriotisma, vēstures notikumu un sabiedrībā notiekušo procesu aktualizēšanu, izdodot grāmatu ”Bogene”. Arī Liepājas Kultūras pārvalde katram nominantam pateicās par piedalīšanos, dāvājot grāmatu ”Bertschy”.

Pasākuma izskaņā Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Vitkovskis E. Līva piemiņas balvu ”Krasta ļaudis” un naudas balvu 1000 EUR vērtībā pasniedza grāmatas ”Kuģa žurnāls” autorei Inesei Zanderei.

Svinīgo balvu pasniegšanas ceremoniju vadīja Iveta Ļesina, savukārt viesus muzikāli izklaidēja Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra vokālā grupa ”Šokolāde”.

Egona Līva piemiņas balvu ”Krasta ļaudis” pasniedz ar mērķi veicināt interesi par latviešu literatūras klasiķi Egonu Līvu un viņa literāro mantojumu un devumu jūrniecības popularizēšanā. Konkurss aktualizē latviešu autoru darbus un akcentē jaunāko devumu latviešu literatūrā.

Kā ziņots, Latvijas izdevniecības tika aicinātas atrast atbilstošāko eseju vai prozas grāmatu, kas ne tikai ir tapusi un izdota pērnā gada otrajā pusē un šogad, bet arī ietver patriotisma, latviskuma, jūrniecības un sabiedrībā notiekošo procesu aktualizēšanu un popularizēšanu, savukārt, Latvijas mācību iestāžu audzēkņi tik aicināti iesniegt literāros darbus, kas atbilst konkursa moto ”Krasta ļaudis”. Nominācijai ”Labākā grāmata” tika  izvirzīti 12 literārie darbi, tostarp arī nominācijai ”Labākais skolu jaunatnes literārais darbs ”Krasta ļaudis” tika saņemti 12 darbi.

Nominācijai ”Labākā grāmata” grāmatas izvirzīja četras izdevniecības – apgāds ”Dienas Grāmata” (Svens Kuzmins ”Pilsētas šamaņi”,  Gundega Repše ”Bogene”, Pauls Bankovskis ”Trakie veči”, Inga Gaile ”Stikli”, Arnolds Auziņš ”Arī rakstnieks ir cilvēks”, Lilija Berzinska ”Putnu osta”, Nora Ikstena ”Mātes piens” un Aldis Bukšs ”Parādu piedzinēji”),  apgāds ”Zvaigzne ABC” (Ēriks Kūlis ”Atsaldētais”,  Aivars Kļavis ”Likvidētie autobusi”), izdevniecība ”Pētergailis” (Juris Zvirgzdiņš ”Dancis uz virves”) un  izdevniecība ”Neputns” (Inese Zandere ”Kuģa žurnāls”).

Iepriekšējā gadā E. Līva balvu saņēma rakstnieki Guntis Berelis, Benita Laumane un Sabīne Košeļeva.

Egona Līva piemiņas balvu ”Krasta ļaudis” organizē Liepājas pilsētas Kultūras pārvalde sadarbībā  ar Latvijas Rakstnieku savienību, Liepājas Universitāti un Latviešu valodas un literatūras skolotāju asociācija.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli