Otrdiena, 14. jūlijs Ritvars, Oskars, Anvars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

“Man kaķis – tas ir cilvēks!”

“Man kaķis – tas ir cilvēks!”
Foto: publicitātes
02.12.2019 08:52

Dmitrija Kuklačova kaķu teātris

Tā teicis Krievijas nopelniem bagātais mākslinieks, unikālā Kuklačova Kaķu teātra galvenais solists Dmitrijs Kuklačovs.

Viņu bieži uzaicina uz dažādiem televīzijas raidījumiem, tajā skaitā ”Kamēr visi ir mājās”, ”Malahovs+”, ”Dzīvnieku pasaulē” u.c. Kuklačovs kļuvis par kaķu triku režisoru vadošo dzīvnieku barības ražotāju reklāmas video. No vairākiem interesantiem faktiem izcelsim šo: kaķa Behemota lomu režisora Vladimira Bortko veidotajā filmā ”Meistars un Margarita” izpildīja Kuklačova teātra pārstāvis Varters.

– Dmitrij, decembrī jūs viesosieties pie mums. Cik ūsaino un astaino mākslinieku dosies jums līdzi?

– Kopā būs 45 kaķēni. Skatītāji ieraudzīs īsto repertuāra pērli – jaungada izrādi ”Ziemas pasaka”. Izrādē tiek izmantota iluzora tehnoloģija ”Melnais kabinets”: skatītāju priekšā parādīsies un pazudīs priekšmeti, cilvēki un dzīvnieki. Pirmā akta beigās skatītājus sagaida pārsteigums: viņi kļūs par izrādes dalībniekiem un nonāks zem Ziemiņas-Ziemas maģiskās sniega segas. Atbrauks arī mūsu sunīši – pazīstami pūdeļi Stepiks un Hariks. Arī viņi ir izrādes tiešie dalībnieki. 

– Cik es saprotu, tad kaķu skaits jūsu teātrī regulāri palielinās?

– Jā, nemitīgi, jo kaķu ģimenēs notiek pieaugumi, brīžiem pat divas trīs reizes gadā. Protams, ne visi kaķēni paliek, jo viņus ātri paņem citi. Bet pašus talantīgākos mēs cenšamies atstāt pie sevis, lai viņi izaugtu par māksliniekiem. Uz izrādi, kuru jūs tikko vērojāt, atnāca mamma ar meitu. Savulaik viņas atdeva mums kaķēnu, kurš tagad jau uzstājas uz skatuves. Viņas atnāca apciemot savu vienu gadu veco Pūciņu. Kad man atnesa šo kaķēnu, viņam bija seši mēneši.

– Kādā vecumā jūs sākat darboties ar potenciālo pūkaino mākslinieku?

– Parasti no bērnu vecuma, jo agrāk – jo labāk. Jau 3-4 mēnešu vecumā kaķēni kļūst patstāvīgi, tad arī sākam. Gada laikā dzīvnieks adaptējas un sāk kāpt uz skatuves.

– Vai ir kāds vecums, pēc kura kaķim būtu jādodas pensijā?

-Te viss ir individuāli. Dzīvnieki uzstājas līdz brīdim, kamēr viņi var kāpt uz skatuves, nekāda konkrēta termiņa nav. Jebkurā gadījumā, līdz mūža beigām visi kaķi dzīvo pie mums. Mēs neatdodam viņus nekādās patversmēs. Mans uzdevums ir nodrošināt, lai kaķi vienmēr ir labā stāvoklī, lai viņiem ir lieliska veselība un laba apetīte. Mums ir veterāni, kuri uzstājas jau ļoti ilgi. Piemēram, Černuškai ir 18,5 gadi. Viņu droši varam saukt par mūsu teātra korifeju.

– Kura suga ir vistalantīgākā?

– Viss atkarīgs no dzīvnieka rakstura, sugai nav īpaši lielas nozīmes, mēs to neakcentējam. Teātrī pārsvarā ir bezsugas kaķi. Mūsu mērķis ir parādīt nevis sugas īpatnības, bet kaķu iemaņas. Jo arī cilvēkam-māksliniekam nav noteikti jābūt skaistam un ar karaliskām asinīm. Galvenais ir talants!

– Jūs uzskatāt, ka kaķiem ir talants?

– Protams! Mūsu uzdevums ir šo talantu ieraudzīt un atrast konkrētā dzīvnieka specifisku īpašību, kuru mēs varētu parādīt skatītājiem. Ja kaķis prot kaut ko darīt, viņam nebūs grūti to pašu nodemonstrēt arī uz skatuves, kur viņš jutīsies samērā komfortabli.

 

Kurš kuram

-Kāds triks ir vissarežģītākais?

-Visgrūtāk ir vienkārši iziet uz skatuves un saglabāt mieru. Kaķim tas tiešām ir nopietns pārbaudījums, jo viņš pēc savas dabas ir diezgan bailīga būtne. Brīžiem jāiegulda daudz darba, lai viņš vairs nebaidītos no mūzikas, gaismas un skatītāju zāles. Un arī lai viņš nevis baidītos no manis, bet mīlētu. Beigās skatuve viņam kļūst par drošāko vietu.

– Sanāk, ka ne kaķi – jums, bet jūs – kaķiem?

– Tikai un vienīgi: mēs – kaķiem. Mums nav citu variantu, kā sadraudzēties. Kaķis mīlēs tevi tikai tad, kad sapratīs, ka viss apkārt notiekošais tiek darīts tikai viņam. Pretējā gadījumā nesanāks atrast kopējo valodu, un tad būs grūti gan jums, gan viņam.

– Par talantu mēs jau runājām. Bet vai kaķim ir intelekts?

– Un kādas ir jūsu domas? Kaķis noteikti nav stulbs dzīvnieks, kā daži mēdz domāt. Pats redzējāt izrādes laikā, cik intelektuāli tie uzvedas. Ko tur teikt: man kaķis – tas ir cilvēks. Ar viņu intelektu, attīstību un prāta spējām. Vēl viņi ir ļoti viltīgi un tajā pašā laikā laipni. Kaķis tevi nekad nenodos. Godīgi sakot, brīžiem šķiet, ka intelekta ziņā kaķi jau sen apdzinuši cilvēkus.

Jebkurā gadījumā, kaķi sen saprata pavisam vienkāršu lietu: lai atrastu kopēju valodu, nav nepieciešams karot. Mūsu makslinieki nekad nestrīdas savā starpā un nemēģina noskaidrot, kurš ir labāks, bet kurš – vājāks. Viņi dzīvo pilnīgā mierā un harmonijā. Uzskatu, ka tas vien ir iemesls, kāpēc kaķi ir gudrāki par mums. Mūsu izdevums ir mācīties no viņiem. Mums arī jābūt laipniem savā starpā, svarīgi palīdzēt cits citam. Kaķi to dara. 

 

Kad teātris kļūst par mājām

– Ko jūs sākat saviem padotajiem pirms un pēc izrādes, un ko – tās laikā? Kad skatījos izrādi, tad ieraudzīju, ka jūs visu laiku kaut ko čukstat kaķiem ausī?

– Es vienmēr saku viņiem tikai vienu vārdu – paldies! Lieku sajust, cik daudz esmu viņiem pateicīgs. Es viņus glāstu, sarunājos, piebaroju. Mana neizmērojama pateicība var izpausties dažādos veidos. Taču es runāju tieši par pateicību, neko vairāk. Katrs mākslinieks labi zina, kas viņam jādara, tāpēc man viņš nav speciāli jāgatavo pirms izrādes. Viss jau ir sen izmēģināts. Vajadzīgi vairāki smaga darba gadi, lai sanāktu viena izrāde. Kaķēni izpilda tos trikus, kurus uzskata par vajadzīgu izpildīt, bet mans uzdevums ir novirzīt viņus uz pareizā ceļa. 

– Vai jums mājās ir kaķi?

– Manas mājas ir teātrī. Šeit uzturos gandrīz visu diennakti. Astoņos no rīta jau esmu darbā, un tā līdz desmitiem vakarā. Visi dzīvnieki arī atrodas šeit. Ja man mājās būtu kaķis, viņš justos pamests. Un tāpat atnāktu uz mūsu teātri. 

– Kuru, iespējams, varam nosaukt arī par cirku?

– Jā, mans tētis vairākus gadus nostrādāja cirkā, arī es savulaik tur esmu strādājis. Tas deva nopietnus pamatus teātrim. Mūsu pirmie šovi vairāk izskatījās pēc cirka izrādēm, jo galvenais akcents tika likts uz trikiem. Pēc tam mēs pievērsāmies tematiskām izrādēm – ar ideju, sižetu un dramaturģiju. Kas nav tik vienkārši, kā tas šķiet sākumā. Viena lieta ir izdomāt, bet pavisam cita – realizēt. Grūti izdarīt tā, lai dzīvnieki dabiski iekļautos vienā vai citā stāstā.

– Novēlam rādošus panākumus un gaidām Latvijā ar izrādēm!

 

9. decembrī plkst. 18:00 Olimpiskajā centra būs vērojams priekšnesums pazīstamā Kaķu teātra izpildījumā.

https://www.bilesuserviss.lv/lat/biletes/teatris/bernu-un-jauniesu-teatris/jaungada-izrade-ziemas-pasaka-dmitrijs-kuklacovs-un-45-kaki-makslinieki-279167/

Foto galerija

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz