Svētdiena, 19. maijs Sibilla, Teika, Lita

Ar otro vietu finālturnīram pietika

14.06.2016 07:01

Liepājas florbolisti Latvijas ceturtās olimpiādes atlases turnīra izšķirošajā kārtā savā laukumā četru komandu grupā izcīnīja 2. vietu, ar ko pietika, lai nodrošinātu ceļazīmi uz finālturnīru, kas jūnija beigās un jūlija sākumā notiks Cēsīs.

Iepriekš liepājnieki bija sekmīgi pārvarējuši atlases pirmo kārtu, kurā ieņēma 1. vietu, aiz sevis atstājot Babītes, Tukuma un Aizputes novadu komandas.

Liepājas Olimpiskajā centrā mājinieki otrās kārtas pirmajā mačā ar 9:4 (2:2, 5:2, 2:0) pārspēja Babītes novadu. Pirmajā periodā liepājnieki pēc Dēvita un Popova goliem divreiz izvirzījās minimālā vadībā, bet Pierīgas novada komanda divreiz izlīdzināja rezultātu.

Otrajā trešdaļā Ingars Jansons liepājniekiem vēlreiz panāca plus viens, taču viesi ne tikai trešo reizi panāca neizšķirtu, bet pirmoreiz arī paši ieguva vienu vārtu pārsvaru. Tiesa, tikai uz piecām sekundēm, bet trešdaļas atlikušajā laikā no “Kuršiem” komplektētā Liepājas izlase sameta vēl četrus vārtus, pēdējā pārtraukumā ejot, būdami vadībā ar 7:4. Ne pārāk rezultatīvajā pēdējā periodā liepājnieki savu pārsvaru nostiprināja ar vēl diviem vārtiem. Uzvarētāju rindās rezultatīvākais spēlētājs ar 3 vārtiem bija Ričards Dēvits.

Pirmajā spēlē Liepāja pieteica 16 spēlētājus, bet katrā nākamajā mačā komandas soliņš kļuva aizvien īsāks. Otrajā mačā Liepāja ar 7:5 (1:2, 4:0, 2:3) pārspēja Grobiņas novadu, kas sekmīgāk aizvadīja spēles atklātni, kurā izvirzījās vadībā ar 2:0, kā arī galotni, kurā grobiņnieki guva trīs vārtus pēc kārtas un pietuvojās liepājniekiem līdz divu vārtu deficītam 5:7.

Taču starplaikā līdz šīm sērijām septiņus vārtus guva liepājnieki, jau pēc nospēlētām 37 no 45 minūtēm iegūstot drošu vadību ar 7:2, kura gan, kā jau minēts, beigās saruka gandrīz līdz minimumam. Miķelis Krūms un Kaspars Klamers guva pa 2 vārtiem, bet Gints Siliņš atzīmējās ar 3 rezultatīvām piespēlēm. Grobiņas novada komandas labā 3 vārtus guva Aivars Dēvics.

Ja pret Grobiņas novadu Liepājnieki pieteica 13 florbolistus, tad pēdējā mačā pret Talsu novadu mūsējiem pieteikumā bija tikai 11 spēlētāji, un mājinieki pārliecinoši zaudēja ar 4:11 (1:1, 2:5, 1:5). Cerīgajam pirmajam periodam sekoja divas trešdaļas ar piecu ielaistu vārtu nokdauniem. Miķelis Krūms pirmā perioda pēdējā minūtē panāca neizšķirtu 1:1, Gints Siliņš otrajā periodā saglabāja liepājnieku izredzes uz atspēlēšanos, pietuvinot liepājniekus līdz rezultāta starpībai 2:3, 3:6, bet trešā perioda pirmajā minūtē – arī līdz 4:6, taču talsinieki iemeta piecus vārtus, un piespieda liepājniekus kapitulēt. Gints Siliņš ar 4 (3+1) punktiem piedalījās visos mājinieku gūtajos vārtos.

Grobiņas novads arī pārējās divās spēlēs sāncenšiem piekāpās ar nelielu vārtu starpību – ar 2:4 Talsu novadam un ar 3:4 Babītes novadam.

Latvijas Olimpiādē florbols ir iekļauts kā izvēles sporta veids. Liepāju pārstāvēs gan divas atlases kārtas pārvarējusī vīriešu vienība, gan dāmas, kurām kvalifikācijā nebija jāpiedalās.