Svētdiena, 19. maijs Sibilla, Teika, Lita

Iekļūst otrajā kārtā

30.05.2016 07:01

Liepājas vīriešu florbola komanda Latvijas olimpiādes pirmajā atlases kārtā Irlavā uzvarēja visās trīs spēlēs un iekļuva otrajā kārtā, kurai kvalificējās arī Grobiņas novads.

Liepājnieki, kurus pārstāv florbola kluba “Kurši” spēlētāji, uzvarēja pirmā posma H apakšgrupas visās trīs spēlēs. Liepājnieku visus trīs mačus vienoja tendence mūsējiem pirmajiem ielaist vārtus, taču divās cīņās tas neliedza komandai uzvarēt pārliecinoši.

Pirmajā spēlē Liepāja ar 7:3 (2:1, 1:0, 4:2) pārspēja Aizputes novadu. Aizputnieki jau 11. sekundē atklāja spēles rezultātu, bet turpinājumā mūsējie guva sešus vārtus pēc kārtas, izvirzoties vadībā ar 6:1. Pamatlaika pēdējās nepilnās četrās minūtēs aizputnieki pievilka līdz 3:6, bet punktu mačam pielika Ivo Popova gols. Uzvarētāju labā pa 3 (2+1) punktiem guva Ričards Dēvits un Edgars Freimanis.

Tukuma novadu mūsējie uzvarēja ar rezultātu 7:4 (1:3, 0:0, 6:1). Pirmajā periodā tukumnieku labā 2 vārtus guva Normunds Jansons, kurš 2011./2012. gada sezonā rezultatīvi spēlēja “Kuršu” sastāvā, palīdzot mūsējo sāncenšiem pirmās 15 minūtes noslēgt ar rezultātu 3:1 savā labā (Liepājas labā vārtus guva Kaspars Klamers). Nerezultatīvajai otrajai trešdaļai sekoja liepājnieku uguņošana izšķirošajā periodā, kurā Edgars Freimanis guva trīs vārtus un precīzi meta arī Ričards Dēvits, Gints Siliņš un Raitis Bušs.

Spēlē par 1. vietu grupā Liepāja ar 3:2 (0:1, 2:0, 1:1) uzveica Babītes novadu. Pirmajā periodā iegūto vienu vārtu deficītu likvidēja Kristera Oša un Oskara Bergmaņa otrajā trešdaļā gūtie vārti, kas liepājniekiem ļāva izvirzīties vadībā. Tā saglabājās līdz trešā perioda trešajai minūtei, kad Babītes novada komanda panāca neizšķirtu 2:2, bet uzvaru liepājniekiem nodrošināja Ginta Siliņa realizētais soda metiens perioda vidū. Pēc minūtes sāncenši nerealizēja savu bullīti.

Vietu kvalifikācijas nākamajā kārtā liepājnieki gan būtu izcīnījuši arī zaudējot, jo atlases otrajā posmā iekļuva divas labākās komandas no astoņām grupām. Otrajā posmā, kurā vietu finālturnīrā nopelnīs  pa divām labākajām komandām no četrām apakšgrupām, Liepāja atkal tiksies ar Babītes novada komandu, kā arī spēkosies ar Talsu un Grobiņas novadu vienībām.

Grobiņnieki pirmajā posmā ar 6:5 pieveica Kuldīgas novadu, ar 8:2 sagrāva Engures novadu, bet ar 6:10 piekāpās Talsu novadam.