Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

Kalna “hat-trick” nodrošina “Metalurgam” pārliecinošu uzvaru (video)

13.09.2011 17:50

Latvijas futbola Virslīgā uz otro vietu turnīra tabulā pakāpies “Liepājas Metalurgs”, kas savā laukumā beidzot tika pie graujošas uzvaras pret sīksto “Gulbeni” – 6:2.

Trīs vārti Jurģim Kalnam, kurš labāko snaiperu sarakstā ielauzies labāko septītniekā.

Ļoti vējainajā laikā komandas uzsāka diezgan piesardzīgi. Pirmajās 15 minūtēs te viena, te otra komanda izmēģināja laimi ar tālsitieniem, bet visbiežāk sitieni tika izdarīti pēc standartiem. Liepājnieki pamazām arvien vairāk sāka kontrolēt bumbu, tomēr pēc vienas no Surņina atspēlēm savam vārtsargam japānis Takeda bija tuvu tam, lai atklātu rezultātu, bet Šteinbors bija vietā. 30. minūtē pirmā patiešām labā iespēja bija ”Metalurgam”, taču pēc Soloņicina centrējuma no kreisās malas Kameša sitienu ar galvu uz vārtu līnijas tvēra Igors Labuts. Jā, kārtējo reizi pret vadošajām līgas komandām vārtos tika likts tieši Labuts. Ja ar šo sitienu viņš tika galā, tad jau pēc minūtes bija spiests kapitulēt. Viss sākās ar Soloņicina piespēli Prohorenkovam, kurš soda laukumā tika nogāzts. Piešķirto 11 metru soda sitienu pārliecinoši realizēja Nerijus Vaļskis. Arī atlikušajā puslaika daļā liepājnieki uzbruka daudz, bet iesist nespēja.

55. minūtē Jurģis Kalns prata dubultot savējo pārsvaru, ieraidot bumbu vārtos no apmēram metriem 20. Jau pēc divām minūtēm otro vārtu guvumu Kalnam nokārtoja Kamešs – viņš apspēlēja uzreiz divus aizsargus, uz gala līnijas noturēja bumbu laukumā, iespēlēja Jurģim, kurš no pāris metriem bija precīzs! Gulbenieši aktivizējās, bet pārsvarā joprojām uzbruka no tālās distances, savukārt mājinieki turpināja uzbrukt daudz. Viena no epizodēm noslēdzās ar vieglu Kameša raidījumu tukšos vārtos (kļūdījās gan aizsargi, gan Labuts). Pretējos vārtos neveiksmīga Šteinbora darbība izgājienā noveda pie tā, ka Takeda vienus vārtus viesiem atguva – 1:4.

Takedam neilgi pirms cīņas noslēguma bija vēl viens labs moments, kurš palika neizmantots, toties Kalns nokārtoja sev hettriku pēc kārtējās Prohorenkova un Soloņicina labās saspēles. Lielisks sniegums Kalnam, kurš pēdējās piecās spēlēs guvis jau sešus vārtus! Līdzšinējā sezonā viņam tikai viens precīzs raidījums. Punktu Liepājas rezultativitātei pielika uz maiņu uznākušais Golovins, kurš pēc otrās filigrānās Kameša piespēles šovakar panāca iespaidīgo 6:1. Tas gan vēl nebija viss, jo kompensācijas laikā Toms Mežs pie saviem vārtiem uzdāvināja bumbu Takedam, kuram dublis – 2:6.

Liepājas Metalurgs – FB Gulbene 6:2 (1:0)

Vārti: Vaļskis 31’ (11m), Kalns 55’, 57’, 82′, Kamešs 71’, Golovins 89′ – Takeda 76’, 90′.
Brīdinājumi: Mihadjuks – Korabļovs
Liepājas Metalurgs: Šteinbors, Kamešs, Tamošausks (Golovins 65’), Vaļskis (Savaļnieks 77’), Surņins, Kalns, Činiks, Prohorenkovs, Soloņicins, Mihadjuks (Mežs 70’), Krjauklis.
FB Gulbene: Labuts, Jeļkins, Priedēns, Stols, Korabļovs, Hemmi, Gluško, Purceladze (Mišins 57’), Gogohija, Takeda, Arveladze (Lapss).