Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

Metalurgs kapitulē Daugavpilī

15.06.2011 20:14

Šovakar Latvijas futbola čempionātā tika aizvadītas 14.kārtas spēle, kur Daugavpilī “Liepājas metalurgs” 1:2 zaudēja “Daugavai”.Spēle sākās ar nelielu “Daugavas” pārsvaru un ātri vien – jau mača septītajā minūtē pēc skaisti izspēlētas kombinācijas Gongadze atdeva piespēli Kovaļovam, kurš no 12 metriem precīzi sita vārtu stūrī – 1:0. Pēc tam daugavpilieši nedaudz iesēdās aizsardzībā, notikumus laukumā kontrolēja liepājnieki, taču patiesi bīstamu epizožu bija maz – vienā no bīstamākajiem Kalns sita pāri vārtiem. 32.minūtē pēc Kovaļauska sitiena bumba jau praktiski lidoja vārtos un Afanasjevs glāba komandu no vārtu zaudējuma, atsitot to ar roku, tādejādi nopelnot arī noraidījumu. 11 metru sitienu izpildīja Jemeļins, taču vārtos lielisks bija Eltermanis. Daugavai izdevās nosargāt minimālu vadību pēc pirmā puslaika – 1:0.

Otrā puslaika sākums atkal pagāja “Daugavas” zīmē. 53.minūtē pēc Sokolova piespēles Kozlovs izgāja viens pret vienu ar pretinieku vārtsargu un panāca 2:0. Pēc otrajiem ielaistajiem vārtiem “metalurgs” pārņēma iniciatīvu un liepājniekiem piederēja milzīgs pārsvars, taču reālas vārtu gūšanas iespējas parādījās tikai tuvojoties spēles beigām – Jemeļins vienreiz sita pāri vārtiem, otrajā gadījumā glāba Eltermanis, kurš atvairīja arī divus Kameša sitienus. Savukārt “Daugavai” lielisku iespēju neizmantoja Kovaļovs, trāpot pa vārtu stabu. Pašā mača izskaņā pēc Soloņicina centrējuma Kamešs tomēr guva goda vārtus Liepājai – 2:1 “Daugavas” uzvara un svētki Daugavpilī.

Turnīra tabulā šis panākums ļāvis daugavpiliešiem pietuvoties saviem šīvakara pretiniekiem – abas komandas šķir vairs tikai viens punkts.