Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

”Metalurgs” sagādā ”Ventspilij” otro zaudējumu pēc kārtas

26.06.2011 18:21

Kurzemes derbijā šoreiz pārāki bija ”Liepājas Metalurga” futbolisti (1:0), sagādājot ”Ventspilij” otro zaudējumu pēc kārtas.

Mačs ļoti veiksmīgi iesākās ‘’Metalurgam’’ – uzreiz tika pārkāpti noteikumi pret viesiem, un ar patālu soda sitienu vārtu apakšējā stūrī Vlasovu pārspēja Vaļskis. Mājinieki pēc zaudētājiem vārtiem aktīvi metās uzbrukumā, taču aizsardzībā liepājnieki darbojās pārliecinoši. ‘’Ventspils’’ spiediens bija īss, un spēle ātri vien izlīdzinājās. 12. minūtē Vaļskim padevās vēl viens labs sitiens, taču šoreiz turnīra līdervienību glāba pārliktnis. Bumbu vairāk kontrolēja mājinieki, un 18. minūtē pēc Gabova piespēles labā pozīcijā nonāca Abdultaofiks, tomēr sitiens uzbrucējām nesanāca.

25. minūtē ventspilnieki aizkombinējās līdz lieliskajai iespējai. Pēc Abdultaofika piespēles viens pret vārtsargu izskrēja Martiness, kurš centās pārmest bumbu pāri Šteinboram, taču vārtsargs spēja bumbu aizskart, glābjot savu komandu. Labs tālšāviens padevās Laizānam, bet atkal vietā bija Šteinbors. Pa vārtu pārliktni 32. minūtē pēc Suhanova centrējuma ar galvu sita Šibamura. Arī turpinājumā liepājnieki diezgan izteikti sēdēja aizsardzībā, bet kopējiem spēkiem ‘’Metalurgs’’ pirmajā puslaikā nosargāja savus vārtus neskartus – 1:0!

Otrā puslaika ievadā ventspilnieki viesus pamatīgi iespieda viņu laukuma pusē, tomēr pārvērst lielo teritoriālo pārsvaru ļoti bīstamos momentus neizdevās. Tikmēr liepājnieki uzbrukumā darbojās diezgan bezcerīgi, un Vlasovam spēlē iesaistīties nevajadzēja. Fantastiska iespēja pēc komandas biedra centrējuma bija Suhanovam, kurš aptuveni no diviem metriem sita garām vārtiem. Turpinājumā arī ‘’Metalurgs’’ prata pāris reizes iedzelt, tomēr allaž pietrūka noslēguma fāzē.

73. minūtē lieliska iespēja izskriet vienatnē pret vārtsargu bija Kavaļauskam, tomēr no muguras viņu apturēja Suhanovs, par ko tika noraidīts no laukuma, kas ‘’Ventspils’’ situāciju padarīja vēl smagāku. Pēc dažām minūtēm kārtējo reizi no tālas distances labi pa vārtiem šāva Laizāns, bet Šteinbors spēja pārcelt bumbu pāri vārtu pārliktnim. ‘’Ventspils’’ visiem spēkiem metās uz priekšu, kas teicamas iespējas uzbrukumā deva ‘’Metalurgam’’, bet savas iespējas viesi neizmantoja, taču izšķērdētie momenti trīs punktus nemaksāja – Liepājas komandas uzvara ar 1:0.