Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

Papildināts ar video – “Liepājas metalurgs” piekāpjas “Jelgavai”

07.08.2011 19:00

Zaudējumu ar 2:3 Latvijas virslīgas futbola čempionāta spēlē izbraukumā piedzīvoja “Liepājas metalurgs”.

Spēles sākums izvērtās īsts futbola saldais ēdiens. Maču ar uzbrukumu uz pretinieku vārtiem iesāka ”Liepājas metalurgs”, jau spēles pirmajā minūtē veiksmi no ļoti tālas distances izmēģināja Andrejs Prohorenkovs, taču ar viņa sitienu viegli galā tika vārtsargs Bogdanovs. Arī turpinājumā liepājnieki uzbruka aktīvāk, veicot centrējumus soda laukumā un izdarot bīstamu soda sitienu. Mača astotajā minūtē Bogdanova un ”Jelgavas” aizsarga Oša nesaprašanos izmantoja ”Liepājas metalurga” uzbrucējs Vladimirs Kamešs, kurš raidīja bumbu vārtu tīklā. Pēc zaudētajiem vārtiem jelgavnieki neapjuka un mēģināja tuvoties pretinieku vārtiem. Vienā no spēles epizodēm šoreiz kļūdījās Liepājas komandas aizsardzība, tādējādi ļaujot trijiem ”Jelgavas” futbolistiem izraustīt aizsardzībā esošos aizsargus, un Vladislavs Kozlovs mača 11. minūtē sodīja pretiniekus ar vārtu guvumu. Nepagāja pat divas minūtes, kad kārtējo uzbrukumu noorganizēja ”Liepājas metalurgs”, un tāpat kā iepriekšējā reizē, pēdējais vārds piederēja Kamešam, kurš mača 13. minūtē raidīja bumbu zem vārtu pārliktņa – 2:1, vadībā liepājnieki. Nākamajās desmit minūtēs uzbrukumi pie abu komandu vārtiem mitējās. Vienā no spēles epizodēm viesi iekrita aizsardzībā, kā rezultātā liepājnieku vārtsargs Pāvels Šteinbors bija spiests pārkāpt noteikumus, ārpus soda laukuma no kājām nogāžot Aleksandru Kļimovu, par ko saņēma sarkano kartīti, atstājot komandu mazākumā. Šteinbora vietu vārtos ieņēma veterāns Viktors Spole. Turpinājumā, kā jau tam vajadzēja būt, bumbu vairāk kontrolēja ”Jelgava”, taču nopietnus draudus Viktora Spoles sargātajiem vārtiem radīt nespēja. Puslaika izskaņā ”Jelgavai” bija laba iespēja izlīdzināt rezultātu, taču bumba pēc Bespalova sitiena lidoja nedaudz garām vārtu stabam. Dodoties pārtraukumā, rezultāts 2:1, vadībā ”Liepājas metalurgs”.

Otrā puslaika sākumā abas komandas apmainījās ar bīstamiem uzbrukumiem. Mača 54. minūtē ”Jelgava” izspēlēja stūra sitienu un ar skaistu sitienu no soda laukuma zonas, liepājnieku vārtsargu pārspēja Aleksandrs Kļimovs, līdzsvarojot rezultātu uz tablo – 2:2. Pēc vārtu guvuma bumba galvenokārt apgrozījās laukuma vidusdaļā. Vēl jo vairāk, spēlētāji bija spiesti izjust dabas untumus – virs futbola laukuma parādījās tumši mākoņi, kas pasliktināja redzamību un radīja spēcīgas lietusgāzes, apgrūtinot darbu kā laukuma spēlētājiem, tā arī vārtsargiem. Slapjo laukumu centās izmantot abu komandu spēlētāji, ik pa brīdim izdarot tālsitienus, taču neviens no tiem mērķi nesasniedza. Jūtot, ka spēle tuvojas izskaņai, ”Jelgava” centās izraut uzvaru, un mača 91. minūtē tas viņiem arī izdevās. Pēc piespēles gar vārtiem, kļūdu pieļāva Viktors Spole, kurš izlaida bumbu no rokām un pret tukšiem vārtiem bija palicis Aleksandrs Kļimovs, kurš sita nekļūdīgi. Rezultāts – 3:2, uzvaru izcīna ”Jelgava”.

Jelgava – Liepājas Metalurgs 3:2 (1:2)
Vārti: Kozlovs 11′, Kļimovs 54′, 91′ – Kamešs 8′, 13′