Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

Papildināts ar video – “Metalurgs” un “Skonto” samaina vietas turnīra tabulā

21.08.2011 18:15

Šovakar SK “Liepājas metalurgs” izbraukumā uzvarēja FC “Skonto” ar 0:1. Spēle brīžam izvētās diezgan asa un vairāki abu komandu spēlētāji izpelnījās dzeltenās kartītes.

Spēles pirmais puslaiks pagāja diezgan vienlīdzīgā cīņā – ik pa laikam kā pie vieniem, tā otriem vārtiem radās momenti, taču par īsteni bīstamiem tos nosaukt nevarētu. Pirmajās 45 minūtēs reālākā vārtu gūšanas situācija radās pēc Sato saasinājuma – japāni gan Šteinbors apturēja, bet Pētersonam raidīt bumbu pustukšos vārtos neizdevās. Tomēr puslaika izskaņā tieši kurzemniekiem uzspīdēja fortūnas stars – Kamešs uzsita no labās puses soda laukuma iekšienē, bumba atsitās pret Smirnovu un rikošetā lidoja vārtos, kur glābējs nebija arī Māliņš – 1:0 Liepājas labā. Pēc izvirzīšanās vadībā “Metalurgs” burtiski atdzīvojās. Tiesa, spēles laiks bija atlicis pārāk maz, lai to materializētu vārtu guvumos.

Otrā puslaika sākumā labs moments bija Prohorenkovam, kura sistā bumba lidoja nedaudz garām vārtiem, taču, ja pie tās būtu piesteidzies kāds liepājnieks, vēl nevar zināt, vai bumba aizripotu aiz laukuma, nevis vārtu līnijas. Nedaudz vēlāk Žuniors izgāja viens pret Šteinboru, taču bija nedaudz pasteidzies, un tika fiksēta aizmugure. Aptuveni 25 minūtes līdz beigām Pahars sūtīja laukumā trešo uzbrucēju – 16 gadus veco Šabalu. Futbols pamazām kļuva aizvien atklātāks. Dažas minūtes pirms beigām tieši Šabala pēc Fabiu piespēles guva vārtus, taču… pēc ļoti ilgas pauzes tiesneši fiksēja aizmuguri, kas saprotamā kārtā izraisīja absolūtu neizpratni “skontiešu” spēlētājos un trenerī Paharā.

Mirkli vēlāk Kuzņecovs soda laukumā no kājām nogāza kādu no rīdziniekiem, un soģis Golubevs piešķīra 11 metru soda sitienu uz Šteinbora vārtiem. Vienpadsmitnieku devās veikt Virslīgas labākais bombardieris Žuniors, taču brazīlieša sistā bumba lidoja virs vārtu pārliktņa… Ar to arī “skontiešu” cerības uz neizšķirta izvilkšanu beidzās, un Liepājas komanda svinēja panākumu ar 1:0, kas ļāva tai atkal pacelties uz trešo vietu turnīra tabulā.

Skonto – Liepājas Metalurgs 0:1 (0:1)

Vārti: Smirnovs (s.v.) 42′

Brīdinājumi: Sato 90′, Rode 2′ – Kalns 65′, Kamešs 71′, Kuzņecovs 89′ Soloņicins 90′

Skonto: Māliņš, Rode, Smirnovs, Maksimenko, Siņicins, Pētersons (Fabiu 58′), Fertovs, Tarasovs (Šabala 67′), Siņeļņikovs (Nikolajevs 82′), Sato, Žuniors.

Liepājas Metalurgs: Šteinbors, Mežs, Zirnis, Kuzņecovs, Kamešs, Tamašausks, Surņins, Kalns, Činiks, Soloņicins, Prohorenkovs.