Pirmdiena, 17. februāris Konstance, Donats

Armīns Robežnieks: Mainoties mēram, mainās uzstādītie mērķi, kā pilsētai tālāk jāattīstās

Armīns Robežnieks: Mainoties mēram, mainās uzstādītie mērķi, kā pilsētai tālāk jāattīstās
Foto: Egons Zīverts
22.11.2018 18:06

liepajniekiem.lv

Tas, ka no šodienas Liepājas mērs ir Jānis Vilnītis, nav pārsteigums, ņemot vērā pašvaldību vēlēšanu rezultātus un vienošanos, kāda tika parakstīta starp abām partijām. Vienošanās jau paredzēja, ka pēc Saeimas vēlēšanām notiks mēru rotācija un iespējamais mērs būs Jānis Vilnītis. Līdz ar to notikušais nav liels pārsteigums.

Ko pilsētai nozīmē jauns mērs? Katram politiķim un katram cilvēkam ir savs skatījums uz darbiem, ko viņš dara, uz dzīvi. Protams, ka tad, ja pilsētai ir jauns mērs, ir skaidrs, ka noteikti būs jauns skatījums un jaunas dvesmas. Noteikti arī izmaiņas pilsētas attīstības kursā. Tas ir tikai normāli, ka, mainoties mēriem, mainās arī uzstādītie mērķi, kā pilsētai tālāk jāattīstās.

Protams, ka, Seska kungam pavadot gandrīz 22 gadus mēra amatā, nenoliedzami ir daudz kas izdarīts. Pilsēta nenoliedzami ir attīstījusies. Un ir daudz projektu, kuri ir iesākti un kuru rezultāti būs redzami arī turpmāk, jaunajam mēram esot krēslā.

Skatoties no šī brīža, kad notikusi mēru maiņa, mēs saprotam, ka būs jaunas vēsmas, izmaiņas pilsētā. Un, protams, jebkuras izmaiņas ir tikai uz labu.

Tāpat pārsteigums nav tas, ka Sesks kļuvis par vicemēru. Skatoties no politehniskā viedokļa, koalīcijai ir jāsaglabā varas pārsvars. Ja mērs ir no Reģionu apvienības un viens viņa vietnieks arī no Reģionu apvienības, tad pārējiem diviem vietniekiem, ja kopumā vietnieki ir trīs, ir jābūt no Liepājas partijas.

Ansiņa kungs ar Seska kungu, manuprāt, ir piemērotākie, lai ieņemtu šos amatus.

Domāju, ka Seska kungs ar savu pieredzi vicemēra amatā būs ļoti vērtīgs. Viņš šajā amatā, manuprāt, vairāk palīdzēs jaunajam mēram, nekā liks sprunguļus. Ar savu pieredzi, ar savu atpazīstamību un ietekmi, domāju, varēs palīdzēt jaunajam mēram pildīt darba pienākumus.

Trešais jaunums – Ģirta Kronberga mandāta nolikšana – gan bija pārsteigums. Tas nu nebija gaidīts! Tas, ka viņš iepriekš atkāpās no vicemēra amata, bija savā ziņā likumsakarīgi. Tā ziņa pāršalca un jau norima. Bet nu paziņojums, ka viņš noliek deputāta mandātu…

Vai viņam vajadzēja vai nevajadzēja to darīt, neņemos spriest un komentēt. Kādi bija viņa personiskie apsvērumi, paliek viņa paša ziņā. Bet tas bija ļoti liels pārsteigums.

Armīns Robežnieks, bijušais ”Vienotības” Liepājas nodaļas vadītājs

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli