Svētdiena, 12. jūlijs Indriķis, Ints, Namejs
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Edvīns Striks: Liepājā veselības aprūpes iestāžu reorganizācija nav nekas jauns

Edvīns Striks: Liepājā veselības aprūpes iestāžu reorganizācija nav nekas jauns
Foto: Egons Zīverts
16.12.2019 14:32

Edvīns Striks, SIA „Liepājas reģionālā slimnīca” valdes priekšsēdētājs

Pēdējo nedēļu laikā masu medijos parādās tendencioza un apzināti maldinoša informācija par VSIA ”Piejūras slimnīca” reorganizāciju. Liepājā veselības aprūpes iestāžu reorganizācija nav nekas jauns.

Iespējams, kāds vēl atceras Bērnu slimnīcas un Tuberkulozes slimnīcas reorganizāciju un to pievienošanu Liepājas Reģionālai slimnīcai, kuru pavadīja dažādas negācijas un baumas, kuras radīja cilvēciski saprotamas bailes no nezināmā, kā arī atsevišķu personu, kas nekādi nevēlējās samierināties ar neizbēgamo, uzburtā drūmā nākotne, ko tolaik spilgti atspoguļoja arī vietējie mediji, bet kas, protams, nepiepildījās, jo ne mirstoši bērni uz ielām, ne tuberkulozes epidēmija Liepājā netika piedzīvota.

Runas par VSIA ”Piejūras slimnīca” reorganizāciju sākās jau sen. Par to liecina 2008.gada janvārī Veselības ministrijas un Liepājas pilsētas domes parakstītais nodomu protokols, kā arī 2010.gada maija Liepājas pilsētas domes lēmums par VSIA ”Piejūras slimnīca” reorganizāciju, to pievienojot SIA ”Liepājas reģionālā slimnīca”.

Ar apskaužamu regularitāti mainoties veselības ministriem, šis jautājums ik pa laikam atkal nokļuva atsevišķu ministru prioritāšu saraksta galvgalī.

Taču nekad netika novests līdz loģiskām beigām dažādu, pārsvarā politisku, iemeslu dēļ.

Pēdējā versija par pārmaiņām VSIA ”Piejūras slimnīca” parādījās šī gada vidū, kas paredzēja pakāpenisku šīs medicīnas iestādes reorganizāciju.

Vēlāk tika konkretizēti arī datumi – Psihiatrijas klīnikas pievienošana VSIA ”Slimnīca ”Ģintermuiža”” notiek 2021.gadā, bet Onkoloģijas klīnikas stacionārās daļas pievienošana SIA ”Liepājas reģionālā slimnīca” notiek 2020. gada 1.janvārī, savukārt ambulatorās daļas – 2020.gada 1.jūlijā.

Ja runājam par psihiatriju, tad uzreiz jānomierina pacienti, to radinieki un, protams, arī darbinieki. Psihiatrijas klīnika Liepājā būs. Esmu bijis daudzās apspriedēs Veselības ministrijā, kur ir runāts par šo jautājumu un nekad nav apspriesta pat varbūtība, ka Psihiatrijas klīniku varētu likvidēt un pacientus pārvietot uz citām klīnikām Latvijā.

Domāju, ka pacientiem vismazāk interesē Psihiatrijas klīnikas juridiskais statuss – vai tā ir patstāvīga iestāde, vai VSIA ”Slimnīca ”Ģintermuiža””, vai SIA ”Liepājas reģionālā slimnīca” filiāle.

Visticamāk primārais, kas viņus interesē ir tas, lai pakalpojumus varētu saņemt Liepājā un pēc iespējas labākā kvalitātē.

Onkoloģisko pacientu ārstēšana jau gadu desmitiem notiek SIA ”Liepājas reģionālā slimnīca”. Slimnīcā strādā divi onkologi -ķīmijterapeiti, onkologs – ginekologs, hematologs, staru terapeits, augsti kvalificēti radiologi – diagnosti. Ir profesionāli spēcīga ķirurgu un anesteziologu – reanimatologu komanda, kuru darbu atzinīgi ir novērtējuši pacienti.

Par to liecina procentuāli lielais ķirurģiski ārstēto pacientu skaits. No visiem pacientiem 24% ir ķirurģiski ārstēti pacienti (pārējās reģionālās slimnīcās vidēji ir 17%, universitātes klīnikās – 24%) un liela daļa no šiem pacientiem ir onkoloģiskā profila pacienti. Slimnīcā ir akreditēta Histoloģijas laboratorija, iegādātas modernākās tehnoloģijas.

Ik nedēļu notiek onkoloģijas konsīliji, kuros speciālistu komanda lemj par katra onkoloģiskā pacienta ārstēšanas plānu, lai ikviens saņemtu pēc iespējas labāku un savai diagnozei un veselības stāvoklim atbilstošāku terapiju.

Slimnīcas darbinieku profesionalitāti ir novērtējis arī Nacionālais veselības dienests (NVD), par ko liecina savstarpēji noslēgtie līgumi par onkoloģisko pacientu āstēšanu.

No šī gada novembra ir uzsākta krūts vēža ķirurģiskā ārstēšana, piesaistot vienu no vadošajiem speciālistiem valstī, kā arī mūsu ārsts ir ilgstoši stažējies gan Latvijas Onkoloģijas centrā, gan ārzemēs, lai varētu veikt ne tikai sektorālās rezekcijas un krūts ablācijas, bet arī rekonstrukcijas operācijas, kas līdz šim Liepājā nebija iespējams.

SIA ”Liepājas reģionālā slimnīca” nepārtraukti meklē iespējas kā uzlabot un paplašināt ambulatoro pacientu ārstēšanu. VSIA ”Piejūras slimnīca”

pēkšņais lēmums nesniegt ambulatoros pakalpojumus jau no 2020.gada 1.janvāra, nenoliedzami rada mums zināmus sarežģījumus.

Taču saprotot, ka radušās situācijas galvenie ķīlnieki ir pacienti, darīsim visu iespējamo, lai tie pēc iespējas mazāk saskartos ar apgrūtinājumiem saņemot sev vajadzīgos veselības aprūpes pakalpojumus.

Mērķtiecīgi investējam līdzekļus medicīnas tehnoloģijās un aprīkojumā. Novembrī ir iegādāts jaunākās paaudzes mammogrāfs, kā arī paplašinātas magnētiskās rezonanses aparatūras tehniskās iespējas, lai varētu veiksmīgāk diagnosticēt ļaundabīgos audzējus.

Valstī ir noteiktas striktas prasības gan tehnoloģijām, ar ko sniedz pakalpojumus onkoloģiskiem pacientiem, gan personālam, kuram jābūt ar noteiktu pieredzi un prasmēm. Tāpēc tiek slēgts līgums ar VSIA ”Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīca” Krūts centra speciālistiem.

Papildus tam ir izveidota jauna štata vieta Konsultatīvajā nodaļā. Jaunā darbinieka pamatuzdevums būs nodrošināt pakalpojumu pieejamību onkoloģiskiem pacientiem pēc iespējas īsākā laika intervālā. Būs konkrēts telefona numurs, uz kuru gan pacienti ar onkoloģiskām saslimšanām, gan, vajadzības gadījumā, arī ģimenes ārsti varēs zvanīt un izklāstīt radušās problēmas.

Šeit gan gribu uzsvērt – jaunais darbinieks apkalpos pacientus tikai ar onkoloģiskām saslimšanām, bet citus pakalpojumus varēs saņemt ierastajā kārtībā.

Jāpiebilst, ka pacientam, kuram ir diagnosticēts vēzis vai ir aizdomas par to, ir noteikts pieļaujamais laika intervāls, kurā šo pakalpojumu var saņemt nekaitējot veselībai.

Pakalpojumu saņemšanas gaidīšanas laiku noteikti samazinās arī tas, ja pacientam, nākot uz konsultāciju vai konsīliju, līdzi būs ārstniecības dokumenti ar norādēm par līdz šim veiktajiem izmeklējumiem un saņemto terapiju. Tas ļaus izvairīties no nevajadzīgi atkārtotiem izmeklējumiem un pēc iespējas ātrāk turpināt uzsākto specifisko terapiju.

Tāpat slimnīcas speciālisti ir piekrituši sākot no 2020. gada 1. janvāra palielināt konsultējamo pacientu skaitu, lai mazinātu nevajadzīgi radīto spriedzi pacientu vidū.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz