Svētdiena, 19. maijs Sibilla, Teika, Lita
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ilze Šķietniece: Atvainojiet, skolotāj!

Ilze Šķietniece: Atvainojiet, skolotāj!
05.10.2012 12:38

Mans sapnis līdz pat 9. klasei bija kļūt par latviešu valodas un literatūras skolotāju. Gan tāpēc, ka ar pedagoga profesiju ciešām saitēm saistīti mani vecvecāki, vairāki attālāki radinieki un pat senči, gan tāpēc, ka biju sajūsmā par klases audzinātāju Aiju Silenieci. Vēlāk dzīve iegrozījās tā, ka sāku rakstīt jauniešu lapā un skolotāja diploms palika otrajā plānā.

Taču, izlasot rakstu par kanādieti, kas Latvijā ilgus gadus bijis diplomāta statusā, nolēmis tomēr pievērsties savam pusaudža gadu sapnim – fotogrāfa karjerai –, aizdomājos: patiesībā visu jau vēl var paspēt. Iedvesmu dod arī izglītības un zinātnes ministra vēlme ieviest modernas mācību metodes, kā arī nesen televīzijā redzētā filma par skolnieci Sogu un kādu zviedru skolu.

Droši vien ir brīnumaina sajūta, ja var kādam ko iemācīt un pēc tam redzēt, ka tavs ieliktais darbs ir bijis laba platforma, uz kā atsperties tālākas zināšanu bāzes izveidē. Un droši vien tā brīnumainā sajūta ir arī tad, ja vari iemācīt bērnam dzīvesgudrību. Vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Ilga Mūrniece domrakstiem ielika ne tikai atzīmi, bet arī pierakstīja atbildi. Kā šodien atceros vienu no tām: “Tu par visu spried pēc savām stipruma pozīcijām. Ne visi cilvēki tādi ir.”

Bet, kad mums nepavisam negribējās pierakstīt vēstures faktus, kādam no klasesbiedriem atlika tikai pasviest aktuālu politisku tēmu skolotājai Mārai Anevicai un puse mācību stundas aizgāja, runājot par īsto dzīvi. Savukārt mūzikas skolotāja Daiga Ozola uzskatīja, ka dziedāt ir jāmāk katram, jo tas noder ikvienā kompānijā, un ansamblī uzņēma visu klasi. Latviešu taču ir dziedātāju tauta! Var jau būt, ka no mācību viedokļa mēs arī kaut ko zaudējām, bet sadzīviskā ziņā tikai ieguvām.

Un vēl pavisam nesen pieķēru sevi pie domas, ka vajadzētu, braucot uz laukiem, ne tikai regulāri nostūrēt garām savai Durbes skolai, bet arī apstāties un ieiet iekšā. Taču vienmēr nobaidos, jo, kas zina, vai kādu tur vēl pazīšu. Taču pēc omammas stāstiem par bijušajiem skolēniem, kas pienākuši klāt uz ielas, zinu, cik skolotājiem patiesībā ir svarīgi satikt savus bijušos audzēkņus un noskaidrot, kā viņiem iet. Zināt, ka viņus vēl atceras. Lai arī liekas – cik pa šiem gadiem visai tai mašinērijai izgājis cauri bērnu, viņi paši atceras. Un atpazīst pat pēc 20 un 30 gadiem.

Tā ka – piedodiet, mani skolotāji, ka neapciemoju jūs fiziski. Bet ziniet – garīgi es bieži esmu ar jums un domāju par jums.

Ilze Šķietniece,
laikraksta “Kurzemes Vārds” žurnāliste

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz