Piektdiena, 26. aprīlis Rūsiņš, Sandris, Alīna
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ingus Ukstiņš: Nav pamata uzskatīt, ka drošība pilsētā pasliktinājusies

Pēdējo divarpus mēnešu laikā Liepājā sabiedriskās vietās ar naža dūrieniem noslepkavoti divi cilvēki.

Ingus Ukstiņš: Nav pamata uzskatīt, ka drošība pilsētā pasliktinājusies
Foto: liepajniekiem.lv
16.06.2021 06:00

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Protams, šādi gadījumi, kad sabiedriskā vietā tiek nogalināti cilvēki, var radīt iedzīvotājos satraukumu un nedrošības sajūtu. Tomēr abas slepkavības vairāk ir nelaimīgu apstākļu sakritība, kad savstarpējs strīds novedis līdz nažu vicināšanai. Nevienā no abiem notikumiem nevar teikt, ka konkrētie cilvēki būtu gājuši ar mērķi nogalināt. Tā nav. Tādēļ īsti nav pamata uzskatīt, ka drošība pilsētā pasliktinājusies. Skaidrs, ka šādas slepkavības nav ikdiena, bet tādas ir bijušas arī iepriekš. Latvijā nav likuma, kas aizliedz nēsāt nazi. Taču nedrīkst ar to apdraudēt citus.

Aktīvi strādājam, lai mazinātu ģimenes konfliktus, vardarbību – reģistrējam notikumus un tālāk tos nosūtām Sociālajam dienestam. Pēc tam jau tā darbinieki strādā ar šiem cilvēkiem, lai nokaitēto gaisotni ģimenē uzlabotu.

Valsts policijai Liepājā ir videonovērošanas centrs, kurā strādā divi darbinieki – viens no Valsts policijas, otrs – no Pašvaldības policijas. 24 stundas diennaktī tiek sekots līdzi, kas notiek pilsētas ielās. Atsevišķās vietās, kur uzstādītas videonovērošanas kameras, piemēram, Jūrmalas parkā un promenādē, ir arī skaļruņi, pa kuriem likumsargi cilvēkiem var pateikt, lai pārtrauc nelikumīgās darbības. Ja videonovērošanas centra darbiniekiem šķiet, ka nepieciešama mobilās patruļas iesaiste, tad tā arī tiek nosūtīta uz konkrēto vietu. Līdz šim gan lielākoties videonovērošanas kamerās fiksēti sabiedriskās kārtības pārkāpumi, taču šāda novērošana ir svarīga ne tikai nelikumību savlaicīgā novēršanā, bet arī noziegumu atklāšanā. Ja par Vecliepāju varam teikt, ka videonovērošana ir samērā labā līmenī, tad noteikti to nevar teikt, piemēram, par Karostas, ”Laumas” un Zaļās birzes mikrorajoniem, kur videonovērošanas praktiski vispār nav. Ir tikai komersantu kameras. Par videonovērošanas uzlabošanas nepieciešamību pilsētā esmu informējis Komunālo pārvaldi un ceru, ka situācija tuvākajā laikā uzlabosies.

Tāpat mēs, protams, vēlētos, lai pilsētā policijas patruļas būtu redzamas biežāk, taču resursu ir tik, cik ir. Vēl iedzīvotājiem gribu atgādināt, ka Valsts policijas tālruņa numurs, uz kuru zvanīt ārkārtas situācijās, ir 110, ko dažkārt cilvēki aizmirst.

Ingus Ukstiņš, Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa priekšnieks

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz