Trešdiena, 19. februāris Zane, Zuzanna

Ita Cērmane: Drosmes pietiek vien šaušanai mugurā

Ita Cērmane: Drosmes pietiek vien šaušanai mugurā
Foto: Jānis Vecbrālis
28.05.2019 12:41

Ita Cērmane, žurnāliste

Vienmēr aktuāls, pat mūžīgs, ir jautājums par anonīmo ķengāšanos, samazgu izgāšanu uz citiem, pašiem paliekot aizsegā.

Manī šī problēma kārtējo reizi pārdomas izraisīja aizvadītās nedēļas nogalē, kad anonīmie komentētāji izgāza savas negācijas pie publikācijām par ”Rally Liepāja”, kur uzvarētāju trijniekā ierindojās Mārtiņš Sesks.

Lepojamies ar Kristapu Porziņģi un Anastasiju Sevastovu, ar viņu panākumiem. Manuprāt, tikpat ļoti varam lepoties ar Mārtiņu un viņa panākumiem! Puisis, kuram vēl nav 20 gadu, ir sasniedzis daudz, varam viņa priekšā cepures noņemt.

Jā, viņš ir Liepājas exmēra dēls! Bet tajā pašā laikā Mārtiņš ir autosportists trešajā paaudzē. Un sasniedzis vairāk, nekā viņa tēvs un vectēvs! Un atsevišķi negāciju izgāzēji, cik grib, var skandināt, ka bez tēva aizmugures Mārtiņš to nebūtu sasniedzis! Tā nav! Ja puisim nebūtu intereses par autosportu, ja viņš tam neatdotu visu laiku un spēkus, tādu rezultātu, iespējams, nebūtu. Kaut ko sasniegt var tikai ar smagu darbu. Ikvienā jomā.

Bet šoreiz stāsts par anonīmajiem komentētājiem. Tādi ir teju ik pie publikācijas. Pat pie traģiskām. Piemēram, kad bezvēsts pazudis cilvēks. Nezinot apstākļus un nepazīstot pazudušo, ir atsevišķi subjekti, kuri komentāros izgāž sava naktspoda saturu. Piemēram, ņirgājoties, ka pazudušais kaut kur ”aizdzēries”, devies ”puišos” vai ”meitās”.

Vai, piemēram, atsevišķi pircēji tirgū vai veikalos, kuri savu neomu izgāž uz pārdevējiem. Jo viņiem jau savs vārds nav jānosauc. Var ”apriet” un doties tālāk…

Sociālajos tīklos, piemēram feisbukā, kur katrs komentē ar savu vārdu, šādi komentāri, arī pie tām pašām publikācijām, neparādās. Acīm redzot, nepietiek dūšas ”riet” ar savu vārdu, atklājoties. Verbālajai vemšanai dūšas pietiek tikai aiz kadra. Varoņi, kamēr no ierakumiem var šaut kādam mugurā…

Nu paturiet savu slikto omu un neapmierinātību pie sevis, ja nav drosmes sakāmo pateikt acīs! Dariet paši, sasniedziet kaut ko! Vai ejiet zemi rakt vai kaut mežā kliegt, lai atbrīvotos no neomas!

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli