Pirmdiena, 4. marts Alise, Auce, Enija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Lielais simfoniskais virziens un konkurences dzinējspēks

Šī gada pavasaris ienesa pārmaiņas abu Kurzemes koncertzāļu mākslinieciskajā vadībā. Liepājas “Lielā dzintara” mākslinieciskā vadītāja Baiba Bartkeviča pievērsās jaunam izaicinājumam nodibinājuma “Liepāja 2027” komandā, bet Ventspils koncertzālē “Latvija” reformas rosināja tās vadība, abpusēji vienojoties, ka Miks Magone izbeidz darba attiecības.

Lielais simfoniskais virziens un konkurences dzinējspēks
“Jāpalīdz saprast, ka šeit dzimst lietas, kuras palīdz vēlāk dzīvē tikt ar sevi galā. Kultūra un māksla savā ziņā ir nevis cilvēka darbības rezultāts, bet – tieši otrādi – tās spēj cilvēku padarīt izdzīvošanai derīgāku,” saka “Lielā dzintara” mākslinieciskais vadītājs Orests Silabriedis. (Foto: Valters Pelns)
“Jāpalīdz saprast, ka šeit dzimst lietas, kuras palīdz vēlāk dzīvē tikt ar sevi galā. Kultūra un māksla savā ziņā ir nevis cilvēka darbības rezultāts, bet – tieši otrādi – tās spēj cilvēku padarīt izdzīvošanai derīgāku,” saka “Lielā dzintara” mākslinieciskais vadītājs Orests Silabriedis. (Foto: Valters Pelns)
01.12.2023 06:15

Linda Kilevica, “Kurzemes Vārds”

"3K"

Atslēgvārdi

Izvaicājām jaunos mākslinieciskā virziena veidotājus, vai viņi ir jaunās slotas, kas slauka citādi, un kā meklē savu nišu reģionā.

Plāno lielākus uzdevumus

Aprīlī sākot darbu Ventspilī, Guntis Cimiņš saņēma mantojumā koncertu plānu jau 2024. gadam.

“Izstrādājām konkrētu stratēģiju, kādi būs principi, kā izvēlamies programmu, žanrus un māksliniekus, un noteicām prioritātes mūsu zālei. Galvenais, ko šeit gribētu, ir lielas formas skaņdarbi, kas Ventspilī vēl nav skanējuši.

Koncertzāle ir jāpieskandina.

Ir ārzemju mākslinieki, bet pretī ir arī jaundarbi vai iesaistāmies jaunu skaņdarbu radīšanā, tāpat mēģinām dot iespēju jaunajiem mūziķiem,” viņš pastāsta.

Nākamgad koncertzāle “Latvija” svinēs piecu gadu jubileju, kas arī programmu padarot klasiskāku.

Mākslinieciskais vadītājs saskāries ar problēmu, ka kapacitāte diemžēl ir par mazu un budžeta iespējas neizskatoties ļoti rožainas.

“Mēs varam ielikt katru nedēļu lielu koncertu, bet skaidrs, ka fiziski nevaram piepildīt [zāli].

Finansējuma daļā gan no valsts koncertzāļu darbībai, gan no Ventspils domes ir samazinājums, bet tas nav tikai šeit, tā ir daudzām iestādēm pašlaik,” norāda G. Cimiņš.

Daudzi lielie projekti no kalendāra esot izņemti, un tiekot domāts, vai tos pārcelt uz 2025. gadu. “Sarežģīts, jūtīgs process, jo tās ir ļoti trauslas sarunas ar mūziķiem un māksliniekiem, šīs vienošanās ir specifiskas,” viņš norāda.

”Katrā ziņā ir jāmeklē repertuārs un ar publiku jāstrādā. Domāju, ka arī Hamburgā ir pietiekami daudz cilvēku, kas nav bijuši Elbas filharmonijā,” pauž koncertzāles ”Latvija” mākslinieciskais vadītājs Guntis Cimiņš. Foto: Kristaps Anškens

Orests Silabriedis pastāsta, ka “Lielā dzintara” “saimniecība”, ko saņēmis maijā, ir ļoti augstvērtīga. Ne brīdi neesot bijusi sajūta, ka vajag aktīvi kaut ko mainīt, tomēr nepieciešams sakārtot koncertzāles un tās rezidenta Liepājas Simfoniskā orķestra (LSO) sadarbību.

“Klausītājam droši vien ir vienalga, kas koncertu producē, tomēr sadarbībā ar orķestri mēs varētu veikt lielākus uzdevumus.

Simfoniskās mūzikas laukā šādiem pasākumiem jābūt vairāk, ļoti gribas operas un baletus.

Otra lieta, kur gribētu vairāk sadarboties, ir bērnu un jauniešu projekti,” viņš klāsta.

Jautājums, kā uzminēt, kas ir auditorija un ko tā vēlas, O. Silabriedim esot vismulsinošākais. “Vasara pagāja mīklu minēšanā bez lieliem rezultātiem, bet tad man bija saruna ar Latgales vēstniecības “Gors” māksliniecisko vadītāju Ilonu Rupaini.

Viņa mani nomierināja, teica, ka neesot iespējams uzzināt, kas cilvēkiem patīk un ko viņi kurā brīdī vēlas. Tā ir ļoti jauka rotaļa – skatīties, kas no kuras idejas sanāk, tomēr uzņēmumam ir jābūt pietiekami stabilam, lai kāds redzētu, ka šī milzīgā oranžā ripa kaut kam ir derīga,” viņš atzīst.

Par Liepājas koncertzāles 2024. gada plāniem jau dzirdēts, ka paredzēts pamaz ārzemnieku. “Tā varētu būt citugad maināma lieta, taču man šķiet labi, ka tie latviešu mūziķi, kas te nekad nav bijuši vai kuriem ir jaunas programmas, nāk uz “Lielo dzintaru”.

Man patīk skatīties vispirms uz to, kas ir apkārt, un, protams, neaizmirst izcilas zvaigznes,” pauž O. Silabriedis.

Klausītājam jājūtas gaidītam

Apstākļi koncertzālē “Latvija”, akustika, tehniskais nodrošinājums ir augstākajā līmenī reģionā, vērtē G. Cimiņš.

Uzstāties šeit vēlas ikkatrs, taču koncertzāles vadībai jādomā par piepildījumu. “Piemēram, nevaram ielikt kamermūziku lielajā zālē, enerģētiski tas nestrādā. Mazākiem projektiem, eksperimentiem izmantojam mazo zāli,” pauž mākslinieciskais vadītājs.

O. Silabriedis šīs sezonas laikā gribētu parisināt jautājumu – kā pateikt cilvēkiem, kas koncertzālē vēl nav bijuši, ka viņi šeit ir mīļi gaidīti.

“Recepte vēl īsti nav atrasta.

Bet nesen ārzemju kolēģi teica, ka esot tāda prakse: koncertnama pārstāvji iet ielās un vaicā cilvēkiem: “Tu esi bijis šajā namā? Kāpēc? Vai tu negribētu atnākt?” Vajadzētu ekspedīcijas uz citām Liepājas daļām, jo šaipus kanālam viss liekas aptveramāks,” viņš saka.

It kā grūti saprast, kāpēc kaut vai ziņkārības pēc liepājnieks neienāk, bet, no otras puses, cilvēks varētu nezināt, ko ģērbt mugurā, kā šeit uzvesties.

Rituāla nepārzināšana ir tas, kas attur. Mums ir vienalga, kas cilvēkam mugurā.

Protams, nepieļausim, ka nāk iekšā ar kolas pudeli un burgeru, bet cilvēkam ir jājūtas gaidītam tādam, kāds viņš ir.

Un vēl līdz viņam jānonāk informācijai par to, ko nezina, bet kas varētu patikt,” pauž O. Silabriedis.

Viņaprāt, cilvēka informācijas lauks esot liela problēma. Arī G. Cimiņš atzīst, ka ir cilvēku grupas, kuras pat vietējo mediju telpā nedzīvo.

Katram ventspilniekam ir dota iespēja apmeklēt kādu koncertu, kaut vai 18. novembra pasākumam varēja saņemt bezmaksas ielūgumus. “Uz Imanta Ramiņa jubilejas koncertu bija plašas atlaižu iespējas, varēja pat par 5 eiro atnākt,” viņš norāda.

O. Silabriedis atzīmē ka aktīvāk jāpievēršas norisēm, uz kurām var atnākt ģimenes. Un vēl – pandēmijas laiks atstājis savu nospiedumu, publikai klātienes piedzīvojums vairs nav tik svarīgs, jo visu var paklausīties un pārslēgt, ja nepatīk.

Abu koncertzāļu telpas izmanto mūzikas skolas. “Esam kā viens organisms,” saka G. Cimiņš. Piemēram, LSO uz Ventspili neved timpānus, tos paņem no mūzikas vidusskolas.

Tomēr skolas audzēkņi un viņu vecāki automātiski nekļūstot par koncertzāles auditoriju, tas notiekot tikai daļēji. “Mēs gribētu, lai viņi nāk vairāk. Nākamgad iecerēti lieli skaņdarbi, kurus viņi mācās teorijā, viens no tādiem ir Bēthovena 5. simfonija.

Gribētu, lai jaunie mūziķi sajūt sasaisti. Jo liekas, ka ir divas dažādas pasaules, viņi mācās atrauti no realitātes,”

atzīmē G. Cimiņš.

Arī O. Silabriedim neesot saprotami, kā topošie mūziķi var neizmantot iespēju dzirdēt Berlioza Fantastisko simfoniju.

“Paldies Ievai Rozenbahai no Ventspils mūzikas vidusskolas, kura atveda savus audzēkņus. Pedagoga iejaukšanās šeit ir absolūti nepieciešama,” viņš uzsver.

Mākslinieciskais vadītājs pievērsīsies šim jautājumam, jo dzīvā muzicēšana taču ir tas rezultāts, kā dēļ cilvēki vispār mēģina iet mūziķa ceļu.

Jāēd zupa un nopietni jāparunājas

Kad G. Cimiņš sāka strādāt Ventspilī, viņam uzreiz uzsvērts, ka koncerts, kas notiek Liepājā, šeit nevarot būt. Tomēr, apmeklējot Liepājas Mākslas forumu, secinājis, ka vairs neredzot šāda veida konkurenci, drīzāk varētu sadarboties vairāk.

“No otras puses, konkurence ir forša, tā dzen uz priekšu,”

viņš atzīst.

O. Silabriedis pagaidām ar G. Cimiņu ticies vienu reizi. “Sarunāts, ka Liepājā jāēd zupa un nopietnāk jāparunājas. Tiešām īsti nezinu, kā koordinēt. Par laimi, līdz šim nekas īsti nav sakritis.

Man liekas, Liepāja ir drusku labākā situācijā, jo šeit ir vairāk koncertgājēju. Par atbraucējiem nāksies pasvīst abiem, jo par maz brauc pie mums. Es nerunāju par reģionu, bet Rīgu. Varbūt neesam vēl iemācījušies pietiekami pārliecinoši paaicināt,” viņš spriež.

Koncertzāles “Latvija” darbinieki, kas pazīst apmeklētājus, teikuši, ka Ulda Marhilēviča koncertprogrammai “Gaismas atgriešanās” esot bijusi pavisam cita publika – no visām piekrastes pilsētām, lai gan pirms tam identisks koncerts notika Liepājā. Un abi bija pilnībā izpārdoti.

Taču ikdienas koncertos pārsvarā esot ventspilnieki, cilvēki brauc arī no Talsiem.

Vēl izteiktāk no visa reģiona publika sabrauc uz teātra namu “Jūras vārti”, kurš arī ir SIA “Kurzemes filharmonija” pakļautībā.

Līdzāspastāvēšana darbu nedaudz sarežģījot, saka G. Cimiņš, jo jāsaprot auditorijas lielums un jāsaplāno, lai koncerti nepārklājas ar operas vai teātra izrādēm.

G. Cimiņš iespēju piesaistīt Rīgas melomānus vairāk saskatot unikālajiem ārzemju mākslinieku koncertiem, kāds bijis pilnībā izpārdotais pianista Nila Frāma solokoncerts Liepājā, kuru tur sarīkoja Miks Magone.

“Runājot par repertuāru, mums ir Nacionālais simfoniskais orķestris, “Sinfonieta Rīga”, Liepājas simfoniskais, valsts koris “Latvija”, Radio koris, un visiem šiem profesionālajiem kolektīviem ir jādod iespēja šeit uzstāties. Skatoties mūsu kapacitāti, tas jau aizpilda pusi vai divas trešdaļas gada programmas,” stāsta mākslinieciskais vadītājs. 

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz