Otrdiena, 5. marts Aurora, Austra
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Saviem bērniem un ne tikai. Klajā laista grāmata par izcilu personību Ēvaldu Rimbenieku

Klajā laista grāmata par izcilu personību Ēvaldu Rimbenieku, kas ilgus gadus bijis arī Liepājas pilsētas galva. Tās nosaukums ir “Jērs un lauva. Rimbenieks”. Vairākās vietās Latvijā aizvadīti atvēršanas svētki, klātesot autorei Džēnai Kuplis.

Saviem bērniem un ne tikai. Klajā laista grāmata par izcilu personību Ēvaldu Rimbenieku
Džēna Kuplis grāmatas atvēršanas svētkos Kazdangā. Viņu šajā notikumā atbalsta dzīvesbiedrs Ēvalds Kuplis, Ē. Rimbenieka mazdēls. Abi bija atbraukuši uz Latviju no Austrālijas. (Foto: Ģirts Gertsons)
Džēna Kuplis grāmatas atvēršanas svētkos Kazdangā. Viņu šajā notikumā atbalsta dzīvesbiedrs Ēvalds Kuplis, Ē. Rimbenieka mazdēls. Abi bija atbraukuši uz Latviju no Austrālijas. (Foto: Ģirts Gertsons)
02.12.2023 06:45

Ligita Kupčus-Apēna, “Kurzemes Vārds”

"3K"

Rakstniece ir Ēvalda Rimbenieka mazdēla – Ēvalda Kuplis – dzīvesbiedre. Abi bija ieradušies no savas dzīvesvietas Austrālijā, lai būtu klāt grāmatas prezentācijās.

Rakstniece ar stāžu

Izdevniecības “KALA Raksti” un rakstnieces Dž. Kuplis izdotā grāmata nav politikas vēstures stāsts, bet drīzāk gan stāstījums par ļoti īpaša cilvēka godaprātu un nelokāmību politisku pārmaiņu virpulī.

Daudzuprāt, Rimbenieks ir bijis spožākais Liepājas pilsētas mērs, arī Latvijas Republikas Saeimas deputāts un finanšu ministrs, kā arī skolotājs un garīdznieks, mūziķis, dzejnieks un mecenāts. 

Dž. Kuplis pie grāmatas strādājusi sešus gadus. Apjomīgo darbu veikusi, lai būtu piemiņas izdevums par izcilo vīru pašiem sev un ģimenei.

Kad pirms trim gadiem aizsākās Dienvidkurzemes festivāls “Rimbenieks”, Dž. Kuplis uzrakstījusi Liepājas Simfoniskajam orķestrim un piedāvājusi mūziku, ko sarakstījis Ē. Rimbenieks, vai to negribētu izmantot koncertam.

“Es aizsūtīju un reizē pastāstīju, ka rakstu par viņu grāmatu maniem bērniem,”

atceras Dž. Kuplis. Bet kā būtu, ja rakstītu visiem? – savukārt saņemts rosinājums, un rakstniece piekritusi.

Foto: Ģirts Gertsons

Šī nav viņas pirmā grāmata. Pēc profesijas Dž. Kuplis ir pedagoģe un pasniegusi skolās un universitātēs Austrālijā un Dienvidaustrumāzijā.

Pēc aiziešanas pensijā viņa izveidojusi trīs skolas jaunattīstības valstīs, tad sākusi jaunu karjeru, rakstot un izdodot grāmatas.

Viņa raksta daiļliteratūru, tostarp biogrāfijas, memuārus, ģimenes vēstures, un ir sarakstījusi mācību grāmatas augstākās izglītības iestādēm.

Meklējot un pētot materiālus par Ē. Rimbenieku, Dž. Kuplis secinājusi, ka informācijas ir daudz, bet saturs līdzīgs. Tādēļ lasījusi visu, kas pieejams periodikā, izmantojusi kā avotu arī laikrakstu “Kurzemes Vārds”.

“Izmantojot “Google”, tulkoju no latviešu uz angļu valodu,” viņa smaidot pastāsta par savu “palīgu” radošajā procesā.

Nosaukumā – rakstura iezīmes

Rakstot grāmatu, Dž. Kuplis saka, daudz uzzināts par to, ko Ē. Rimbenieks bija darījis, par viņa darbiem, taču maz par to, kāds cilvēks viņš bijis. Un šo otru pusi rakstniece ļoti vēlējusies atklāt.

Kastē, kas piederējusi vīra vecākiem, Dž. Kuplis atradusi daudz lietu no Ē. Rimbenieka – dažādas vēstules, dokumentus, pasi, ļoti daudz fotogrāfiju.

“Visas bildes izpētīju ar palielināmo stiklu,”

viņa atceras.

“Kastē bija 40 vēstules, no tām es spēju nolasīt sajūtas un to, kam šis vīrs ticēja. Viņš bija ļoti inteliģents, līdzjūtīgs, domājošs, daudzpusīgs un laipns cilvēks.”

Tieši šīs rakstura iezīmes ir atainotas grāmatā un tās nosaukumā. Viņš pratis nomierināt cilvēku pūļus un ar viņiem sarunāties, dzīvojis pieticīgi, saka autore.

“Kad viņš bija pilsētas galva, Liepājas mērs, viņš pret visiem izturējies taisnīgi un centies nevis nospiest, bet, tieši otrādi, – pacelt cilvēku,” secinājusi Dž. Kuplis.

“Gribēju šo cilvēku ar visām īpašībām ielikt vēsturiskajā kontekstā,”

viņa stāsta, kā veidojusi grāmatu.  

“Lasot avīzes, sapratu, ka viņš ir bijis mērs, kurš paveicis visvairāk Liepājai, vismaz pirmajā neatkarības periodā. Viņš veicināja pēckara ekonomikas attīstītību. Iedvesmoja kultūras dzīves atdzimšanu. Bet viņš rūpējās arī par tiem cilvēkiem, kas tajā laikā bija palikuši bez darba. Rūpējās par nabadzīgajiem, īpaši par bērniem. Viņa valdīšanas laikā radīja jaunas skolas, uzlaboja, iegādājās mēbeles. Viņš pats bija pedagogs, tāpēc saprata, kas ir vajadzīgs gan bērniem, gan izglītības jomai,” stāsta Dž. Kuplis.

“Vienalga, ko viņš darīja, viņš vispirms darīja pats, negaidot to no cita.

Ja lēma stādīt kokus, tad viņš arī stādīja. Ja veda bērnus piknikā, tad devās līdzi un spēlējās pludmalē. Viņš bija tāds, kas iesaistīja cilvēkus.”

Dž. Kuplis min vēl daudzus citus piemērus, kas iezīmē Ē. Rimbenieka uzskatus un vērtības. “Viņš smagi strādāja, par spīti tam, ka viņam bija nopietna sirds problēma. Reizi vai divas gadā viņš devās uz sanatoriju, bet tas nepalīdzēja.”

Pieminēja dzimšanas dienā

Ē. Rimbenieka dzīves izskaņa bija traģiska padomju varas nežēlīgās vajāšanas dēļ, ko tā vērsa pret neatkarīgās Latvijas patriotiem un garīdzniekiem.

“Viņš bija izdarījis daudz laba Liepājai un Latvijai. Par to labo arī viņu arestēja,”

teic Dž. Kuplis.

Ē. Rimbenieku apcietināja viņa mājās Aizputē. Caur Torņakalnu viņš aizvests uz Vjatlagas soda nometni Krievijā.

“Slimās sirds dēļ viņš nevarēja zāģēt kokus, vilkt baļķus, tā bija kokapstrādes nometne. Viņu ielika vietējā slimnīcā, un ir pieņēmums, ka viņš tur arī nomira. Nometnē pavadīja 18 mēnešus.

Lasot cilvēku atmiņas, kas atgriezušies no Sibīrijas, var uzzināt, ka mirušo ķermeņus vienkārši izmeta purvā. Purvi bija visapkārt, nebija piemērotu vietu, kur apglabāt. Tā varētu būt noticis arī ar viņu.”

Ēvalds Rimbenieks ar dzīvesbiedri Annu un meitu Augusti, dēlu Monvīdu. 1937. gads. Foto: Publicitātes

Kā viņu pieminējāt, ja nebija kapavietas, kurp doties?

“Rimbenieka meita Auguste, kas ir mana vīra māte, vienmēr atcerējās sava tēva dzimšanas dienu. Bet tās bija sāpīgas atmiņas, daudz par to nerunāja. Viņai bija grūti stāstīt, līdz ar to daudz par Rimbenieku no viņas neuzzinājām,” stāsta Dž. Kuplis.

Meitai Augustei ar tēti bijušas ļoti tuvas attiecības. Tā kā mamma bijusi slima, viņa pavadījusi tēvu oficiālās vizītēs.

Grāmatas autore atradusi tikai vienu dzīvu cilvēku, kurš personīgi pazinis Ē. Rimbenieku. Tā ir Inta Čukurs, vēlāk Augstroze, kura tagad dzīvo ASV. Viņai tad bijuši seši gadi.

Intas Augstrozes mazmeita Lija Hanzovska, kura uzaugusi Amerikā, pašlaik spēlē Liepājas Simfoniskajā orķestrī.

Otrā reize Latvijā

Džēnas dzīvesbiedrs Ēvalds, kuram vārds dots par godu vectēvam, ar vecākiem no Latvijas emigrēja 1944. gadā. Sākumā uz Vāciju, no turienes aizbraukuši, kad Ēvaldam bijuši seši gadi. 

1948. gadā viņi ieradušies Austrālijā, apmetoties Tasmanijā. Dzīvo tur joprojām. Abi ar Džēnu ir precējušies 57 gadus, satikušies, kad Ēvaldam bijis 18, bet viņai 13 gadu. Ģimenē uzauguši divi dēli.

Pirmo reizi uz Latviju atbraukuši 2019. gadā, un nu tagad, kad iznākusi grāmata. Šī brauciena mērķis ir arī pabūt vietās, kas savulaik bijušas svarīgas vectēvam un Ēvalda mātei Augustei.

Aizgājuši līdz Ē. Rimbenieka piemineklim, kas Liepājā atrodas par godu pilsētas mēram nosauktajā Rimbenieka ielā. Paši savulaik ziedojuši tā izveidei.

Liepājā viesiem no Austrālijas ļoti patīk. “Vīrs runā latviski, un man ir vieglāk šeit uzturēties,”

pasmaida Dž. Kuplis.

Lai gan daudzus vārdus apguvusi, kad tulkojusi tekstus. Abi jūsmo par šeit augošajiem kokiem. “Tie ir brīnišķīgi, un tik daudz! Mums arī ir koki, bet ne tik skaisti.”

Vēl viņiem abiem garšo mūsu ēdiens: “Ēdam divreiz vairāk nekā mājās!” Satiktie cilvēki esot draudzīgi un izpalīdzīgi.

“Es esmu ļoti lepns, ka mana kundze bija spējīga to paveikt,” par iznākušo grāmatu saka Ēvalda Rimbenieka mazdēls. Tā ļaus uzzināt daudz vairāk.

“Es maz zināju par vectēvu, jo mamma un tētis neko daudz nerunāja par tiem laikiem, tikai atminu, ka viņi vienmēr runāja, cik skaista ir Latvija. Es tagad varēšu vairāk iemācīties par tiem laikiem, ko viņš bija darījis šeit Liepājā un Rīgā. Es ceru, ka arī mūsu bērni izlasīs.”

Uzziņai

Ēvalds Rimbenieks

 • Valsts un sabiedrisks darbinieks, garīdznieks.
 • Dzimis 1888. gada 10. aprīlī Aizvīķu pagastā, miris – 1943. gada 25. janvārī Vjatkas koncentrācijas nometnē Krievijā 55 gadu vecumā.
 • Lauksaimnieka dēls. Mācījies pagastskolā, pilsētas skolā.
 • Beidzis Polijā Lodzas baptistu semināru, mācītājs Aizputes baptistu draudzē (1909–1913).
 • Vairākkārt bijis Liepājas pilsētas galva (1922–1928, 1934–1940), 3. un 4. Saeimas deputāts, 1934. gadā – finanšu ministrs.
 • 1940.–1941. gadā atkal baptistu draudzes mācītājs Aizputē.
 • No Aizputes, Upes ielas 4, 1941. gada jūnijā okupācijas vara viņu uz Sibīriju pārvietoja kā tautas ienaidnieku.
 • Apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeņa III šķiru (1935) un Lietuvas Ģedimina ordeni.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz