Sestdiena, 30. maijs Lolita, Vitolds, Letīcija

Papildināts – Hadarovičs un Miloslavskis uzskata, ka ir apmeloti; pieļauj jauna spēka veidošanu

Papildināts – Hadarovičs un Miloslavskis uzskata, ka ir apmeloti; pieļauj jauna spēka veidošanu
Foto: Ruslans Šuļga
04.08.2016 15:51

liepajniekiem.lv

Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Jurijs Hadarovičs un  Liepājas domes deputāts Romans Miloslavskis šodien sasauktajā preses konferencē paziņoja, ka deputāta mandātu nolikt negrasās un nākamgad atkal kandidēs pašvaldību vēlēšanās.

Abi deputāti bija nolīguši apsargu, kuram bija jāuzmana, lai preses konferencē, kas notika viesnīcas “Līva” konferenču zālē “Dzintara halle”, nepiedalītos nepiederoši cilvēki. “Tas tāpēc, lai pasargātu mūs no iespējamām provokācijām,” paskaidroja R. Miloslavskis.

Tomēr pēc īsām pārrunām, J. Hadarovičs piekrita, ka zālē tiek ielaists uzņēmējs un partijas “Reģionu alianse” Liepājas nodaļas vadītājs Ivars Kesenfelds, kurš preses konferenci klausījās vien neilgu laiku. 

Abu deputātu izplatītajā paziņojumā teikts, ka viņi nav bijuši informēti par “Saskaņas” Liepājas nodaļas valdes sēdi, kurā lemts par abu izslēgšanu no partijas, turklāt tas noticis Hadaroviča atvaļinājuma laikā. 

“Pēdējos trīs gadus mēs esam cītīgi un godīgi strādājuši attīstot mūsu dzimto Liepāju un pildot pirmsvēlēšanu programmu. Bet tas, kas notika “Saskaņas” Liepājas nodaļā iziet ārpus veselā saprāta rāmjiem. Mēs ļoti ilgi klusējām, ievērojot gan partijas, gan arī cilvēciskās ētikas normas, neskatoties uz jau bijušo partijas kolēģu nepamatoto kritiku masu medijos pēdējo 4 mēnešu laikā,” saka deputāti. 

Viņuprāt izslēgšanas oficiālie iemesli esot nepamatoti, melīgi un mākslīgi radīti. Runājot par it kā partijas programmas nepildīšanu, viņi saka, ka tie visi ir meli un esot gatavi atskaitīties par katru programmas punktu. 

Abi no “Saskaņas” izraidīties deputāti uzskata, ka šo konfliktu saasinājusi arī pašvaldību vēlēšanu tuvošanās – ir sākusies cīņa par vietām vēlēšanu sarakstā, un vienam otram partiju biedram bijusi vēlme atbrīvoties no stiprām personībām. Jautāts, par kuriem biedriem ir runa, R. Miloskavskis pauda: tagadējais partijas Liepājas nodaļas valdes priekšsēdētājs Sergejs Dikterjovs un viņa vietnieks Indulis Jankovskis.

“Cilvēciski viņu (Induli Jankovski) varu saprast. Cilvēks jau 12 gadus startē vairākās vēlēšanās, bet viņu neievēl. Tāds mūžīgais deputāta kandidāts. Bet te atnāk kaut kāds Hadarovičs no malas, un jau pirmajā reizē kļūst par deputātu, piedevām vēl, arī par mēra vietnieku. Kaut kur viņam ir, kā saka, obidna. Bet tas nav attaisnojums tam, lai vītu intrigas pret kolēģiem,” sacīja J. Hadarovičs, piebilstot, ka ne brīdi nenožēlo to, ka ir rosinājis no partijas izlēgt Vorobeičiku, pat, ja tas ir vainagojies ar paša izraidīšanu no “Saskaņas”.

“Tikai tagad pārliecinājos, ka pareizi darīju. Ka šie cilvēki – Vorobeičiks un Agešins ir nelieši, kuri ir parādījuši savu īsto seju”.

Bez partijas palikušie deputāti uzsvēra, ka savus politiskos uzskatus nav mainījuši un neplāno to darīt – viņu prioritāte bija un ir sociāldemokrātiskās vērtības. 

Abi deputāti piebilst, ka savus politiskos uzskatus nav mainījuši un neplāno to darīt, prioritāte esot sociāldemokrātiskās vērtības. Turklāt esot saglabājuši arī labas attiecības ar Rīgas mēru Nilu Ušakovu. 

Runājot par nākotnes plāniem Hadarovičs un Miloslavskis saka, ka strādās līdz perioda beigām un noteikti plāno startēt arī nākamajās pašvaldību vēlēšanās 2017.gadā. Piedāvājumu esot daudz, tai skaitā jauna politiskā spēka izveide, kuru atbalstīt esot gatavi vairāki autoritatīvi cilvēki Latvijā. 

Kas tad notika “Saskaņas” Liepājas nodaļā?

Deputāti skaidro: “Nopietnas domstarpības parādījās 2016.g.janvārī, kad mēs – J.Hadarovičs, būdams SDP “Saskaņa” Liepājas nodaļas valdes priekšsēdētājs un R.Miloslavskis (uz to brīdi SDP “Saskaņa” Liepājas nodaļas valdes loceklis) iekšēji partijas valdes sēdē pacēlām jautājumu par Nauma Vorobeičika izslēgšanu no partijas, kurš ir Kompleksās sporta skolas direktors un Liepājas domes deputāts. Jau diezgan ilgā laika periodā saņēmām vairākas gan mutiskas, gan rakstiskas sūdzības no treneriem, bērnu vecākiem un partijas biedriem par Vorobeičika nepieņemamu rīcību gan Kompleksajā sporta skolā, gan partijas iekšienē. Par to liecina citāts no vairāku vecāku un treneru parakstītās vēstules: “N.Vorobeičika darba stils un metodes ir MELI, INTRIGAS un IEBIEDĒŠANA, kas tiek izmantoti viņa PERSONĪGO INTEREŠU labā. Bērnu sports, kā tāds viņu neinteresē, ja nav finansiāli izdevīgi viņam personīgi. Sporta skolas darbiniekus, kas viņam nepiekrīt, vai kuru viedikļi atšķiras, Vorobeičiks ar sev raksturīgajām, nelikumīgajām darba metodēm pakļauj psiholoģiskam spiedienam (apvainošanai un pazemošanai citu kolēģu klātbūtnē) kā arī apzināti pasliktina tiem darba apstākļus. Sev neērtus darbiniekus Vorobeičiks piespiež aiziet no darba. Laikā, kopš N.Vorobeičiks ir sporta skolas direktors, daudzi treneri ir bijuši spiesti pamest trenera darbu. Nereti N.Vorobeičiks atļaujas kliegt uz treneriem bērnu un viņu vecāku klātbūtnē, kas ir šokējoši, pazemojoši un nepieļaujami.”

Vecāki un treneri ir griezušies ar sūdzībām par Vorobeičika rīcību arī pie Saeimas deputāta Valērija Agešina, bet palika neizpratnē, jo diemžēl nekādas rīcības no viņa puses nebija vispār, šis jautājums tika vienkārši “norakts”, par ko mēs arī bijām pilnīgā neizpratnē!

Šie cilvēki ir gatavi apliecināt arī šodien naudas izspiešanas faktus no N.Vorobeičika puses! Ja vēl kādi vecāki vai treneri ir cietuši no šī cilvēka, droši varat griezties pie mums, šīm nelikumīgajām darbībām reizi par visām reizēm ir jāpieliek punkts!

Ilgu laika periodu Vorobeičiks nodarbojas ar nepatiesas un melīgas informācijas izplatīšanu par partijas biedriem, kas aizskar viņu cieņu un godu. 

Vairākkārt mēs centāmies personīgi runāt ar N.Vorobeičiku, bet tas nedeva nekādu rezultātu. 2016.gada janvārī sākam runāt par šo problēmu partijas Liepājas nodaļas valdes sēdē, jo klusēt un neko nedarīt mums neļāva cilvēciskais faktors, ētikas normas un deputātu atbildība pret sabiedrību, jo šajā situācijā, pirmkārt, cieta bērni! Un tieši tad mums sākās nopietnas domstarpības ar Valēriju Agešinu … mums nesaprotamu iemeslu dēļ, viņš sāka aizstāvēt Vorobeičiku! Agešins turpināja viņu aizstāvēt arī pēc partijas biedru nomelnošanas portālā irliepaja.lv š.g. aprīlī, kas bija nopietns partijas statūtu pārkāpums. Par šo ķengu rakstu Vorobeičiks netika sodīts, bet tieši otrādi, V.Agešins vainoja J.Hadaroviču un R.Miloslavski par konflikta situācijas rašanos. Turpmāk sākām saņemt no Agešina puses kritiku par mūsu slikto darbu, par programmas nepildīšanu utt., kam sekoja izslēgšana no partijas Liepājas nodaļas valdes. Minētajā “izslēgšanas” sēdē nevienam netika dota iespēja ne izteikties, ne izvirzīt savus kandidātus pirms lēmuma pieņemšanas – tādas bija “demokrātiskās pārvēlēšanas”. Tam sekoja vairākas kritizējošas publikācijas masu medijos un visbeidzot šis “ģeniālais plāns” vainagojās ar “nepaklausīgo deputātu” izslēgšanu no partijas 30.jūlijā.

Tas nav pirmais gadījums, kad Agešina kunga personiskās ambīcijas ņem virsroku pār veselo saprātu. Nožēlojami ir tas, ka no tā cieš visa komanda un gadiem ilgi darītais kopīgais darbs.

Kur slēpjas patiesie iemesli, kāpēc Agešins aizstāv Vorobeičiku mēs varam tikai minēt … bet cilvēki taču nav muļķi, viņi visu redz un saprot! Agešina rīcība šajā situācijā apšauba viņa kā laba vadītāja prasmes un spējas. Viņš parādīja, ka viņš nav gudrs līderis, ka viņš ir parastais izpildītājs … jautājums, kas ir viņa manipulators? Un tas liek aizdomāties par viņa tālredzību … šis gājiens vairāk liecina par šauru domāšanu.

Iespējams, vēl vairāk šo konfliktu saasināja pašvaldību vēlēšanu tuvošanās 2017.gada jūnijā, kad diemžēl vairākos politiskajos spēkos saasinās iekšējā konkurence par vietām vēlēšanu sarakstā un tad no stiprām personībām mēģina tikt vaļā. Tāpat arī kādam nepatika mūsu atklāti paustā nostāja, ka ar N.Vorobeičiku vienā sarakstā ne pie kādiem apstākļiem NEIESIM! Vēl viens faktors konfliktsituācijai – iekšējo intrigu rezultāts no to cilvēku puses, kuri tika ievēlēti jaunajā Liepājas nodaļas valdē un, kuri gadiem ilgi savu personisko interešu dēļ mēģina tikt pašvaldības struktūrās, taču neveiksmīgi.”

Foto galerija

Distances līgums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz