Otrdiena, 30. aprīlis Liāna, Lilija, Alta

Futbolisti un basketbolisti testējas brāļu zemē

Abas mūsu pilsētas profesionālā sporta komandas BK un FK ”Liepāja” aizvadītās nedēļas izskaņā nesaistīti devās pārbaudīties uz Lietuvu. Futbolisti spēlēja neizšķirti 2:2 ar Kauņas ”Žalgiri”, savukārt lauvas ar 86:109 piekāpās NKL līderiem ”Sūduva-Mantinga”.

25.03.2023 19:45

Roberts Džeriņš

Latvijas futbola virslīgā šobrīd izlašu pārtraukums, un FK ”Liepāja” iespēju nodrošināt regulāru spēļu praksi atrada Kauņā, kur aizvadīts pārbaudes mačs pret ”A līgas” vicečempioniem – vietējo ”Žalgiri”.

Ar vārtu guvumiem sarkanbalto rindās atzīmējās patlaban vienīgā mūsu virslīgas gola šosezon autors Dodo, ar 11 metru soda sitiena starpniecību izlīdzinot rezultātu (1:1) pirmā puslaika izskaņā.

Savukārt vadībā pēc mājinieku kļūdas savā aizsardzības trešdaļā ”Liepāju” izvirzīja Isahs (2:1), kuru mačā pret ”Valmieru” Tamazs Pertija nomainīja vēl pirmajā puslaikā. Pārsvaru noturēt neizdevās, un uzvaras lauri dalīti brālīgi (2:2).

Virslīgas čempionātu liepājnieki atsāks sestdien, kad vēju pilsētā viesosies ”Riga”.

Pagājušopiektdien uz Lietuvu devās arī mūsu pilsētas basketbolisti, gatavojoties Latvijas līgas izslēgšanas cīņām, kurās pretī stāsies neērtā ”Latvijas Universitāte”.

Mūsējie Marijampolē sacentās ar kaimiņzemes nomināli otrā spēcīgākā turnīra NKL (Nacionālā basketbola līga) regulārās sezonas līderiem ”Sūduvu-Mantingu”. Mājiniekiem drošs panākums ar 109:86.

Lāča tiesu liepājnieku punktu sameta garā gala spēlētāji. Par mača rezultatīvāko vīru kļuva Helmanis. Viņa kontā 20 punktu, savukārt vēl 18 pievienoja Vanags, toties sekmīgākais individuālais sniegums pēc atgriešanās ”Liepājā” paguvās Migliniekam, kurš salādēja 17 acu.

Sēriju pret ”Latvijas Universitāti”, saglabājot pietāti, bet vienlaikus arī klusi prātojot par iespējām paspēkoties par vietējās līgas medaļām, mūsējie sāks vai nu 6. vai 12. aprīlī (atkarīgs no ”Ogres” sekmēm apvienotajā līgā).

Pirmā tikšanās paredzēta mājas sienās. Vēl pirms tam – šonedēļ – ”Liepājai” plānā otrs draudzības mačs, ceļus krustojot ar cita augstākās izglītības flagmaņa komandu ”BA Turība”.