Ceturtdiena, 28. marts Ginta, Gunda, Gunta
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Četri padomi, kā ieekonomēt naudu ceļojumos

Četri padomi, kā ieekonomēt naudu ceļojumos
Foto: Andrew Gosine/Burst
09.01.2020 07:00

liepajniekiem.lv

Atslēgvārdi

Kamēr daži cilvēki ar nosacītiem 100 eiro kabatā apceļo pasauli, citi sēž mājās un nekur nebrauc, jo, viņuprāt, tas ir pārāk dārgi. Jau rakstījām par to, kā ieekonomēt naudu un izdevīgi nopirkt aviobiļetes. Tagad piedāvājam četrus padomus, kā ietaupīt naudu ceļojuma laikā.

1. Kaučsērfings 

Daudzās tūristu vidū populārās vietās dzīvošana izmaksā dārgi pat tad, ja tā ir gulta hostelī, nemaz nerunājot par atsevišķu istabu viesnīcā. Ja jūs esat komunikabls cilvēks, tad ir iespējams vispār nemaksāt par dzīvošanu, izmantojot ”Couchsurfing” platformu. Šī resursa filozofija ir tāda, ka kaučsērfings palīdz ceļotajiem satikt vietējos iedzīvotājus, pavadīt laiku kopā un pat pārnakšņot viņu dzīvoklī vai mājā.

Svarīgi atcerēties, ka tā nav bezmaksas viesnīca. Mājokļa saimnieks noteikti nebūs sajūsmā, ja jūs atstāsiet savas mantas, visu laiku pavadīsiet pilsētā un neveltīsiet viņam uzmanību. Saimnieks cer uz komunikāciju un uzmanības izrādīšanu. Parasti t.s. kaučsērferi ir ļoti atvērti cilvēki, kuriem interese citas kultūras un jaunas lietas.

Lai sameklētu iespēju palikt pie vietējā iedzīvotāja, jāreģistrējas vietnē couchsurfing.com, jāprecizē pilsēta un datums. Tad jāizvēlas cilvēks no saraksta un jāuzraksta viņam, pieminot, kāpēc jūs esat ideāls viesis. Nekautrējaties rakstīt vairākiem cilvēkiem – kāds no viņiem noteikti atsauksies. Taču atceraties, ka tas būtu jādara nevis dienu pirms ceļojuma, bet vismaz nedēļu, jo cilvēkiem var būt citi plāni.

2. Kopbraukšana

Sabiedriskā transporta cenas Eiropā nav draudzīgas tūristam no Latvijas. Ja pa pilsētu var pārvietoties nosacīti lēti, tad starp pilsētām – nevar. Piemēram, brauciens no Berlīnes līdz Prāgai ar vilcienu maksā aptuveni 30 eiro, ar autobusu – 20 eiro. Ir vēl viens variants – populārākajā kopbraukšanas platformā ”BlaBlaCar” ir iespējams sameklēt variantu par 10 eiro un braukt ar mašīnu.

Šajā gadījumā ceļotājs ne tikai ieekonomē naudu, bet arī iepazīst jaunus cilvēkus. Iegūtie kontakti var labi noderēt nākotnē, ka arī transportlīdzekļa vadītājs parasti mēdz pastāstīt daudz ko interesantu par pilsētu, valsti vai pat savu dzīvi, dalīties ar pieredzi vai vienkārši klusēt.

”BlaBlaCar” nav vienīgais veids, kā sameklēt ceļabiedrus. Aktīva komunikācija notiek arī vairākās ”Facebook” grupās, kurās ir vērts ieskatīties. Tās darbojas arī Latvijā, piemēram, grupā ”Liepāja-Rīga-Liepāja” katru dienu tiek publicēti vairāki sludinājumi no autovadītājiem, kuri dodas uz galvaspilsētu vai brauc uz Liepāju.

3. “Free tours”

Var ilgi plānot dažādus maršrutus, bet lielajās pilsētās labāk uzticēties gidam, jo speciāli apmācīti cilvēki visu jau ir izdarījuši. Bieži vien ceļotājus baida ekskursiju cenas, bet šo problēmu ir iespējams atrisināt, izmantojot ”Free Tour”.

Tas ir nosacīti bezmaksas ekskursijas, kuras vada profesionāli gidi. “Free tour” neatšķiras no parastas pastaigas gida pavadībā. Dažu stundu laikā jums parādīs pilsētas skaistākās vietas un ekskursijas beigās jūs paši izlemsiet, atalgot gidu, vai nē. Neviens neskatīsies uz jums šķību aci, ja jūs iedosiet vienu vai divus eiro, vai arī neiedosiet neko, ja ekskursija jums nepatika.

Eiropas galvaspilsētās parastas pastaigas ekskursijas maksā sākot no 10-15 eiro. Ja ceļojuma maršrutā ir vairākas pilsētas, tad šādā veidā jūsu maciņa paliks neiztērēti vairāki desmiti eiro, kurus būs iespējams izmantot citiem mērķiem. Meklētājā jāuzraksta “free tour” un pilsētas nosaukums, jāpaskatās ekskursijas maršruts, ja tas apmierina, tad jāpiereģistrējas vai vienkārši jādodas uz tikšanās vietu. Lielajās pilsētās šādas ekskursijas notiek vairākas reizes dienā.

4. Muzeju bezmaksas apmeklēšana

Daudzi cilvēki iecienījuši “Muzeju nakts” pasākumus arī tādēļ, ka tā ir lieliska iespēja bezmaksas apmeklēt muzejus. Laba ziņa – nav jāgaida visu gadu, lai nemaksātu par ieeju kādā no slaveniem Eiropas muzejiem. Informācija ir mūsdienu ierocis, un cilvēks, kuram ir informācija, var arī ieekonomēt naudu.

Viena no pasaules apmeklētākajiem muzejiem ir Luvra. Ieejas biļete maksā 15 eiro, bet katra mēneša pirmajā svētdienā kultūras objekts Parīzē ver durvis visiem, proti, par ieeju nav jāmaksā. Jārēķinās ar to, ka būs liels cilvēku pieplūdums, jo daudzi gaida to dienu, lai izbaudītu mākslu bez robiem ceļojuma budžetā.

Vatikānas muzejs Romā bezmaksas laiž apmeklētājus katra mēneša pēdēja svētdienā (standarta biļetes cena – 17 eiro). Par Pikaso muzeja apmeklēšanu Barselonā mākslas cienītājam būtu jāšķiras vismaz no 22 eiro, savukārt katra mēneša pirmajā svētdienā un ceturtdienu vakaros par to nebūs jāmaksā. Internetā ir daudz informācijas par muzeju bezmaksas apmeklēšanu – atliek tikai atrast sev vajadzīgo.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz