Pirmdiena, 13. jūlijs Margarita, Margrieta
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Pārgājiens sākas ar plānošanu

Pārgājiens sākas ar plānošanu
Nav sliktu pārgājienu, ir tikai nepiemērots apģērbs un nepietiekama sagatavotība, joko speciālisti, vienlaikus atgādinot, ka sagatavošanās ir ļoti būtiska. (Foto: pixabay.com)
31.05.2020 06:00

Alise Podniece

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Ja nevaram ceļot ārpus valsts, ir īstais laiks plānot izbraukumus pie dabas tepat Latvijā. Bet veiksmīgs pārgājiens sākas vēl pirms pašas ceļošanas, veicot izpēti, sagatavojot piemērotāko aprīkojumu, izplānojot pieturvietas un ēdienreizes.

Izvēlies pārgājiena mērķi un galamērķi

Plānojot pārgājienu, vispirms jādefinē, kāda veida un cik ilgu piedzīvojumu vēlaties, un tikai pēc tam jāpielāgo tā maršruts. Viens no populārākajiem mērķiem ir apskatīt interesantus un iepriekš neiepazītus vides objektus tepat Latvijā. Tādā gadījumā plānošana jāsāk ar karti, kurā vajadzētu atzīmēt apskates objektus.

Pēdējos gados arvien izplatītāks ekotūrisma mērķis ir nokļūt cilvēka neskartās vietās, kur jūtama iespējami mazāka civilizācijas ietekme. Izvirzot šādu mērķi, īpaša uzmanība jāvelta ēdienreižu plānošanai un atbilstoša ekipējuma izvēlei.

Ja pārgājiena mērķis ir sportisks, proti, pārbaudīt pašam sevi un savu izturību, būtiska ir apģērba un apavu izvēle, kā arī nevajadzētu pārcensties ar pārāk eksotisku maršrutu – drošāk atrasties apdzīvotā vai vismaz daļēji apdzīvotā vietā, kur pieejams transports vai nepieciešamības gadījumā arī cilvēku palīdzība. Pārbaudot savu fizisko sagatavotību, piedzīvojumā nevajadzētu doties vienatnē.

Savukārt, ja mērķis ir mierpilni atpūsties un vienkārši pastaigāties, tad lieliski noderēs dabas takas labi paredzamā maršrutā – tās bieži ir dažāda garuma un pat aprīkotas ar speciālām vietām pusdienu pauzēm un nakšņošanai. Parocīgs rīks takas vai dabas parka izvēlē ir mobilā lietotne “Dabas tūrisms”.

Veic izpēti

Domājot par pārgājienu vai ceļojumu, viens no izaicinājumiem ir oriģināla pārgājiena maršruta izveide. Pētot potenciālos galamērķus, jāņem vērā izraudzītais mērķis un pārgājiena ilgums – vai tas ir vienas vai vairāku dienu piedzīvojums. Būtiski ir objektīvi izvērtēt savas spējas un veicamo distanci. Ja šis ir pirmais pārgājiens dzīvē vai pēc ilgāka laika, veicamo distanci ieteicams plānot ne garāku par 20 kilometriem dienā. Jāizlemj, kā doties uz pārgājiena sākuma punktu un atpakaļ no galamērķa. Ja ar automašīnu, tad labāk ir plānot apļveida maršrutu, lai pārgājiena sākums un beigas būtu vienā un tajā pašā vietā.  Neatkarīgi no izvēlētā reģiona pārgājienu ieteicams uzsākt rīta agrumā, ierēķinot laika rezervi. Iepriekš pētot izvēlēto pārgājiena galamērķi, svarīgi pievērst uzmanību teritorijas reljefam, iespējamām atpūtas un apskates vietām, kā arī tam, cik tālu no apdzīvotām vai daļēji apdzīvotām vietām atradīsieties piedzīvojuma laikā. Ļoti svarīga ir sabiedriskā transporta pieejamība un pārtikas veikalu tuvums. Ja pārgājienā dosieties pirmo reizi, drošāk būs izstaigāt dabas takas kādā nacionālajā parkā, tā pārbaudot savu gatavību sarežģītākam apvidum.

Sagatavo aprīkojumu

Piemērots ekipējums būtiski ietekmē pārgājiena kvalitāti. Aprīkojums nav tikai telts, guļammaiss vai uzlādēta telefona baterija, bet arī ērti, ūdensnecaurlaidīgi apavi un apģērbs, maiņas drēbes, galvassega, iepriekš sagatavotas maltītes un dzeramais ūdens, uzticams pulkstenis, nazis, karte un kompass, svilpe un lukturītis. Pārgājienā nekad neejiet ar jauniem un neievalkātiem apaviem, vienmēr izvēlieties jau iepriekš iestaigātus zābakus. Būtiski, lai līdzpaņemtā mugursoma nebūtu pārāk smaga. Ja tajā daudz vietas aizņem pārtika un dzērieni, tad plānojiet maršrutu tā, lai varētu iepirkties vietējos veikalos vai pusdienot kādā kafejnīcā. Ja telts, guļammaiss un siltās nakts drēbes kopā sver ļoti daudz, labāk atstājiet tās mājās un izvēlieties nakšņot vietējās naktsmītnēs.

Sameklē piemērotāko apģērbu

Pārgājieniem dabā nepieciešamas atbilstošas bikses un ūdensizturīga jaka, lai tie izturētu gājiena slodzi un jebkurus laikapstākļus. Pareiza trekinga bikšu pāra atrašana var būt pirmais solis ceļā uz daudziem veiksmīgiem piedzīvojumiem. Visas labākās pārgājienu bikses ir izgatavotas, lai tajās varētu ērti kustēties. Tāpat izvēlētajam apģērbam jābūt izturīgam un ilgdzīvojošam ne tikai fiziskā, bet arī emocionālā ziņā – nav vērts investēt pārgājiena apģērbā, kas izgatavots no visizturīgākā auduma, ja tas šķiet morāli novecojis jau nākamajā sezonā pēc tā iegādes.

Noskaidro laika prognozi

Pat vislabāk sagatavoto ceļotāju var nepatīkami pārsteigt slikti laikapstākļi. Pirms došanās pārgājienā ir svarīgi pārbaudīt laika prognozi izvēlētajā ceļojuma reģionā vairākos uzticamos laika ziņu portālos. Par gaidāmajiem laikapstākļiem var interesēties tādos starptautiski atzītos portālos kā, piemēram, www.weather.com un www.windguru.com.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz