Piektdiena, 19. aprīlis Vēsma, Fanija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Pirmie soļi copes pasaulē. Kā izvēlēties makšķeri pašiem mazākajiem

Pirmie soļi copes pasaulē. Kā izvēlēties makšķeri pašiem mazākajiem
Ilustratīvs (Foto: Andris Gertsons)
13.05.2020 06:00

Miks Kuncītis

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Lielākā daļa makšķernieku jau nu noteikti atceras savu pirmo noķerto zivi un pašu procesu, kā šis varoņdarbs paveikts. Tas nebūtu iespējams bez copes rīkiem – makšķerkāta, aukliņas, āķa un parasti arī pludiņa. Mūsdienās iespējas plašas – vairs nav jāsien kaprona diedziņu pie lazdas vai bambusa kāta, jo viss inventārs makšķerlietu veikalos pieejams katra vajadzībām, tai skaitā bērnu.

Lielākoties bērni ar makšķerēšanu sāk aizrauties, kāda mudināti, – parasti tā ir tēvu un dēlu padarīšana (nu jau arī meitenes ar makšķerkātu rokās nav nekāda eksotika). Vīri saviem mazajiem censoņiem sagatavo visu nepieciešamo kārtīgai copei. Taču jautājums par to, kā pareizi izvēlēties bērnam makšķeri, paliek, jo nereti vecāki pārspīlē un iegādājas dārgus rīkus, kas būtībā viņam nemaz nav nepieciešami. Atsevišķos gadījumos, piemēram, piecus gadus vecam puikam spole pat var traucēt, jo līdz ar to makšķerkāts smagāks un grūtāk to noturēt. Tam piekrīt arī Liepājas “Makšķerēšanas skolas” pasniedzēja Gunta Riekstiņa, pie kuras copes prasmes apgūst ap 20 bērnu. “Pagaidām, ārkārtējās situācijas dēļ praktiskās nodarbības nenotiek, taču bērni joprojām darbojas, tikai tālmācībā. Bērni mācās atpazīt zivis un zīmē tās. Protams, pietrūkst prakses un sacensības, kuras mēs rīkojam,” teica G. Riekstiņa, kuras vadītajai skolai šogad apritēs desmit gadi.

“Kad vecāki man jautā, no cik gadu vecuma mēs bērnus uzņemam skolā, tad vienmēr atbildu, ka no brīža, kad puika vai meitene var noturēt rokā makšķerkātu. Mums pašiem mazākajiem ir pieci gadiņi. Viņiem labāk būtu piemērotas makšķeres bez spoles. Tātad aukliņa piesieta kāta galā. Aukliņas izmērs, ko parasti izmantojam, ir 0,14 līdz 0,16 milimetri. Ar to pilnībā pietiek, lai zivtiņu dabūtu krastā. Protams, vajadzīgs arī neliela izmēra āķītis un pludiņš. Es parasti bērniem iesaku spalvas pludiņus. Tie palīdz vieglāk saskatīt copes momentu,” pastāsta G. Riekstiņa. Tie varētu būt no 15 līdz 20 eiro, kas būs nepieciešami, lai iegādātos makšķerēšanas komplektu, saka skolotāja. Protams, ja gribas arī spoli, tad piecus, desmit eiro nākšoties piemaksāt.

Tāpat viņa piebilda: lai cope bērnam būtu interesantāka, zivtiņas, piemēram, raudiņas vai plicīšus, ieteicams iebarot konkrētajā vietā, tad loms būšot. “Būtiski vecākiem būtu atcerēties, ka, atrodoties pie ūdeņiem, jaunajam makšķerniekam vajadzētu iegādāties arī gumijas zābaciņus un mētelīti, zem kura paslēpties lietus laikā.

“Makšķerēšanas skola” Liepājā atrodas Krūmu ielā 29. Kontaktinformācija: 26160030 (Gunta).

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz