Pirmdiena, 20. janvāris Aļģirds, Orests, Oļģerts, Alģis

Agris Sprūde: Lidojumi notiks aizvien biežāk

Agris Sprūde: Lidojumi notiks aizvien biežāk
Foto: Ģirts Gertsons
16.04.2019 12:04

"Kurzemes Vārds"

Naktī uz pirmdienu Liepājas iedzīvotājus satraucis lidmašīnu motoru troksnis naktī.

Attīstoties Liepājas lidostai, lidojumi šeit notiks aizvien biežāk. Kā zināms, šopavasar lidsabiedrība “Air Baltic” veic lidojumus no Rīgas un uz Rīgu jau piecas reizes nedēļā. Liepājas lidostā lidmašīna nolaižas ap pusnakti, agri no rīta tā dodas prom.

Mūsu lidostā darbojas arī “Air Baltic” Pilotu akadēmija. Tieši šeit topošajiem lidotājiem notiek praktiski treniņi. Pilotiem jāmāk vadīt lidmašīna arī tumsā, tāpēc ne katru nakti, bet reizēm treniņlidojumi ir notikuši un arī nākotnē dažkārt notiks nakts stundās. Tā kā akadēmija attīstās, tie notiks aizvien biežāk.

Lidojumi tiek veikti saskaņā ar pastāvošajiem noteikumiem atbilstošā augstumā, izpildot visas drošības prasības. Skaņu ietekmē laika apstākļi. Skaidrs laiks, vēja virziens, ātrums naktī no svētdienas uz pirmdienu sekmēja lidmašīnas radītas skaņas dzirdamību, kas citos laika apstākļos būtu pavisam nenozīmīga.

Taču ne vienmēr virs Liepājas rūc tieši tās lidmašīnas, kuras mēs apkalpojam lidostā. Skaņa var nākt arī no citiem lidaparātiem, kuri laižas pāri pilsētai un nav ar mums saistīti.

Agris Sprūde, Liepājas pašvaldības SIA “Aviasabiedrība Liepāja” valdes loceklis

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)