Ceturtdiena, 28. marts Ginta, Gunda, Gunta
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Andris Pāže: Lielākā atbildība gulstas uz vecāku pleciem

Andris Pāže: Lielākā atbildība gulstas uz vecāku pleciem
24.06.2011 07:00

Atslēgvārdi

Par to, kā jāuzvedas uz ielas, pieaugušajiem būtu jāsāk mācīt bērniem jau no mazotnes, tiklīdz izejat ārpus mājas. Ir kļūdains priekšstats, ka lielākais procents audzināšanas šajos jautājumos jāuzņemas skolotājiem un policijas darbiniekiem. Tas ir bērnu vecāku pienākums!

Jāsaka, ka visvairāk bērni satraumējas, kad viņiem ir lielāks brīvais laiks un kad vecāki pievērš mazāk uzmanības. To rāda policijas rīcībā esošie dati. Tāpēc, ja redzat, ka kāds bērns, vienalga jūsu vai svešs, uz ielas rīkojas nepareizi, nebūsim vienaldzīgi, atturēsim tos no šādas rīcības un paskaidrosim, kādas sekas tam var būt.

Bieži vien grēko paši vecāki, piemēram, bērnu aiz rokas velkot pāri ielai pie sarkanās luksoforu gaismas, lai gan mācīts, ka šķērsot ielu drīkst tikai pie zaļā signāla. Iespējams, kaut kas tiek kavēts, tāpēc, lai paspētu laikā, jāpārkāpj satiksmes noteikumi. Taču labāk ir piecas minūtes nokavēt, nekā sev atvēlēto mūžu nenodzīvot! Uzskatu, ka tā ir pieaugušo plānošanas problēma, kuras dēļ nereti cieš paši mazākie ceļu satiksmes dalībnieki – bērni. Disciplinējiet sevi! Piecelieties vai izejiet no mājām desmit minūtes ātrāk.

Kopš 2001.gada ir būtiski samazinājies bojāgājušo skaits ceļu satiksmes negadījumos. Par katru izglābtu dzīvību ir liels gandarījums. Jā, tas ir pateicoties tieši preventīvajiem pasākumiem. Tiem ir ļoti liela nozīme, jo, vai nu aiz sava slinkuma, vai laika trūkuma dēļ, cilvēki nelasa noteikumus, kuros pastāstīts, kādai jābūt rīcībai attiecīgās situācijās, piedaloties ceļu satiksmē. Dodamies uz mācību iestādēm, piedalāmies sabiedriskos pasākumos, kur apgrozās daudz iedzīvotāju, lai viņus izglītotu.

Ceļu satiksmē piedalās pilnīgi visi – ne tikai autovadītāji, bet arī velosipēdisti, mopēdisti un gājēji.
Tam, kāpēc par spīti preventīviem pasākumiem tomēr notiek ceļu satiksmes negadījumi, ir daudz un dažādu aspektu. Lielākais negadījumu skaits ir dēļ autovadītāju vēlmes pārsniegt valstī noteikto maksimālo braukšanas ātrumu, nepareizas ātruma izvēles, atbilstoši ceļa stāvoklim un meteoroloģiskajiem apstākļiem, kā arī agresīviem braucējiem. Viens no faktoriem, kas ietekmē ceļu satiksmes negadījumos ievainoto un bojāgājušo skaits ir drošības jostu, bērniem bērnu sēdeklīšu un paliktņu neizmantošana, kas palīdz negadījumos izvairīties no traumām. Tāpat diennakts tumšajā laikā cieš daudz gājēju, kuri nelieto atstarojošos elementus, vai pastaigājas bez lukturīša, tumšās drēbēs.

Sargāsim sevi paši, tad Dievs mūs arī sargās! Cienīsim viens otru!

Andris Pāže, Valsts policijas GKPP Prevencijas Pārvaldes
Metodiskās vadības nodaļas priekšnieks

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz