Sestdiena, 25. janvāris Sigurds, Zigurds, Sigvards

Arnis Vītols: Ne vien atgriežas, uz Liepāju arī pārceļas

Arnis Vītols: Ne vien atgriežas, uz Liepāju arī pārceļas
Foto: liepajniekiem.lv
05.01.2019 07:00

liepajniekiem.lv

Pērn Latvijā iedzīvotāju skaits samazinājies par apmēram 9000 iedzīvotāju. Tas skaidrojams ar mazāku jaundzimušo skaitu un lielāku mirstību, nevis migrāciju. Masveida iedzīvotāju izbraukšana uz ārvalstīm vairs nenotiek. No Latvijas uz ārvalstīm dzīvot pārceļas apmēram tikpat iedzīvotāju, cik atgriežas Latvijā. Tādejādi pērn atsevišķos mēnešos migrācija bijusi ”nulles” līmenī.

Pēdējo gadu laikā ir novērojama pozitīva tendence, ka Liepājā atgriežas ne tikai aizbraucēji, bet mūsu pilsētu par savām jaunajām mājām izvēlas arī tādi cilvēki, kuriem līdz šim ar Liepāju nav bijis nekāds sakars.

Lai gan Centrālā statistikas pārvalde precīzus datus publicēs tikai 2019.gada vasarā, jau šobrīd varam teikt, ka atgriezušos cilvēku skaits stiprina mūsu pilsētu. Pilsētā atgriežas un liepājniekiem pievienojas zinoši, profesionāli un pilsētas attīstību sekmējoši cilvēki. Tādi, no kuriem pilsētai rodas vēl lielāka pievienotā vērtība.

Un reizēm pilsētas attīstībai daudz svarīgāka ir nevis kvantitāte, bet kvalitāte.

Aprunājoties ar atbraucējiem, visbiežāk iemesls, kādēļ cilvēki atgriežas vai Liepāju izvēlējušies par savām jaunajām mājām, ir kvalitatīvā dzīves vide. Liepāja ne tikai reklāmas saukļos, bet daudzu cilvēku acīs ir kļuvusi par mūsdienīgu pilsētu, kas apvieno pasaules vērienu ar nelielai pilsētai raksturīgajām ērtībām.

Šos vārdus arī ļoti bieži dzirdam gan no pilsētas viesiem, gan arī tiem, kuri pilsētu izvēlas par savu mājvietu.

Liepāju kā trešo lielāko Latvijas un desmito lielāko Baltijas valstu pilsētu par dzīves, darba un mācību vietu ir izvēlējušies aptuveni 69 000 cilvēku.

Un tas nav nejauši, jo mēs kā pilsēta mērķtiecīgi ik gadu ieguldām līdzekļus pilsētas infrastruktūras pilnveidošanā, veidojam un attīstām spēcīgus industriālos centrus, kas ir piemēroti uzņēmējdarbības uzsākšanai vai paplašināšanai.

Ja salīdzinām darba vietu skaitu Liepājas uzņēmumos 2017.gada pirmajos deviņos mēnešos pret 2018.gada pirmajiem deviņiem mēnešiem, tad ir vērojams jaunu darba vietu pieaugums par 882 darba vietām. Pieprasījums pēc jauniem darbiniekiem ir veicinājis bezdarba līmeņa krišanos, kas jau ir zem 6% robežas. Arī jaunu darbavietu rašanās veicina reemigrāciju. 

Kvalitatīvā dzīves vide, ērts mērogs, laba sasniedzamība, dabas resursu pieejamība, veselīga un aktīva dzīvesveida iespējas, izglītības iespējas no bērnudārza līdz pat profesionālajai un augstākai izglītībai, profesionāls un plašs interešu izglītības piedāvājums, bagāts kultūras piedāvājums ir tikai daži no faktoriem, kāpēc cilvēki par savu mājvietu izvēlas Liepāju.

Veiktajās socioloģiskajās aptaujās aptaujātie visatzinīgāk novērtējuši to, kā ir attīstījies kultūras un izklaides pasākumu piedāvājums, kā arī pilsētas vides labiekārtošana. Augstu attīstības novērtējumu aptaujātie snieguši arī tādām jomām kā ekoloģiskā situācija pilsētā, aktīva un veselīga dzīves veida veicināšana, sporta attīstības veicināšana, izglītības iespējas un sabiedriskais transports pilsētā.

Tos par faktoriem nosaukuši arī cilvēki, kas pēdējos gados pārcēlušies uz Liepāju no citām Latvijas pilsētām vai kuri atgriezušies mājās no ārvalstīm.

Arnis Vītols, Attīstības pārvaldes Ekonomikas nodaļas vadītājs

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)