Ceturtdiena, 29. oktobris Laimis, Laimonis, Elva, Elvijs, Elvis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ivars Kesenfelds: Lai zaļā enerģija kalpotu arī Liepājai!

Ivars Kesenfelds: Lai zaļā enerģija kalpotu arī Liepājai!
23.03.2010 12:20

Jautājums par vēja elektrostaciju parka būvniecību Karostas kāpās līdz 26. martam nodots liepājnieku vērtēšanai. Es principā atbalstu vēja ģeneratoru staciju kā zaļās enerģijas avotu uzstādīšanu Karostas ziemeļu daļā. Vēja staciju attīstība pasaulē tiek vērtēta kā ļoti ienesīga joma. To skaits pasaulē katru gadu dubultojas.

Tomēr, ņemot vērā, ka Latvijā dabas resursu, tai skaitā derīgo izrakteņu ir maz, vējš ir viens no visvērtīgākajiem resursiem. Kurzemes rietumu piekraste ir vienīgā vieta Latvijā, kura izmantojama vēja ģeneratoru biznesam. Tomēr, ņemot vērā daudzos ierobežojošos apstākļus (dabas liegumus, apdzīvotas vietas, kultūras pieminekļus) šajā piejūras teritorijā ir ļoti problemātiski vai neiespējami izveidot vēja ģeneratoru parkus.

SIA “Rapsoil” plānotā vēja ģeneratoru uzstādīšanas vieta Karostā ir viena no izdevīgākajām Latvijā gan vēja stipruma, gan esošās infrastruktūras dēļ.

2009. gada augustā pašvaldība lēma par aptuveni 25 ha zemes izmantošanu SIA ”Rapsoil” vēja biznesam, bet iznomāja tikai 1,8 ha zemi (vadoties no katra torņa aptuvenā pamatu ”pēdas” laukuma summas).

Tā kā katram tornim paredzēta aizsargjosla vidēji 200m rādiusā, 25ha zemes pašvaldībai kļūs saimnieciski neizmantojama uz 30 gadiem. Bet rezultātā Liepāja saņems tikai Ls 900 gadā nomas maksu un nekustamā īpašuma nodokli Ls 200 par zemi gadā??!!

Lai samaksātu šo gada nomas maksu, pēc provizoriskiem aprēķiniem vienam no 20 vēja ģeneratoriem būtu gadā jāgriežas 12 stundas vai pat mazāk.

Nomas līgumā ir paredzēts, ka SIA “Rapsoil” jāveic Baltijas jūras krasta nostiprināšanu pret eroziju. Uzjautrinošs ir fakts, ka SIA “Rapsoil” projekta vadītāji, tiekoties ar pilsētas deputātiem, gribēja pārliecināt un iestāstīt, ka ģeneratoru pamata betona “pēdas” arī būšot vienīgais krasta nostiprināšanas pasākums!!! Mani izbrīnīja, ka vairums no deputātiem neapvainojās par šādu “nopietnu joku”. Radās iespaids, ka attīstītāji negrasās finansēt krasta nostiprināšanu pret eroziju un nomas līgumā nekonkrētā redakcijā ietvertais punkts, kas paredz nomnieka pienākumu veikt attiecīgās teritorijas krasta nostiprināšanas pasākumus ir tikai deklaratīvs.

Domāju, ka pašvaldībai ir pienākums saņemt adekvātu atlīdzību no zaļās enerģijas biznesmeņiem un es ceru, ka pamatu betona “pēdas” nekļūs par vienīgiem ieguldījumiem pilsētas labā.

Protams, priecē, ka pilsētas vadība izrāda interesi par investoriem, bet ja tā divus gadus atpakaļ būtu tik operatīvi un ar tādu gādību kā par SIA “Rapsoil” rūpējusies par Starptautisko koka moduļu māju ražotni SIA “Bau-Hau Baltic” ienākšanai Liepājā, tad esmu pārliecināts, ka šis uzņēmums neatrastos Ventspilī, bet sekmīgi strādātu Liepājā un apgādātu liepājniekus ar ievērojamu skaitu darba vietām.

Vēl gribu pieskarties detālplānojuma apspriešanai. Domāju, ka Liepājas iedzīvotājiem ir maz informācijas par Karostas vēja parka projektu un tā ietekmi uz vidi. Turpretī suņu pagaidu pastaigas vietas apspriešanai Raiņa parkā tiek veltīta daudz lielāka publicitāte un sniegta pietiekama informācija. Turklāt tā tiek veidota kā demokrātijas “paraugstunda”.

Gribētu piebilst, ka iespējamie potenciālie ekonomiskie zaudējumi nav vienīgie.

Liepājai vajadzētu panākt, lai vēja ģeneratoru būvniecības vieta nesakristu ar masu apbedījumu vietām un lai aizsargzonās neatrastos holokausta upuru memoriāls.

Vēja parka teritorijā atrodas Ziemeļu baterija. Tās iekšējā lokā kategoriski nebūtu vēlami ģeneratoru torņi, jo būves uz visiem laikiem degradēs šo Eiropas nozīmes unikālo kultūrvēsturisko un tūrisma objektu. Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija uzsākusi procesu par šī objekta iekļaušanu Valsts nozīmes kultūras pieminekļu sarakstā un tas būtu jārespektē.

Lai to panāktu pašvaldībai būtu “jāiesaka” SIA “Rapsoil” samazināt ģeneratoru skaitu pa divām vai trim vienībām. Tas nav sarežģīti, ja patiesi rūp pilsētas intereses.

Esmu pārliecināts, ka pie labas gribas nekas vēl nav nokavēts un viss ir deputātu rokās, lai vēja enerģija kalpotu arī Liepājai, vēl vairāk tādēļ, ka Eiropas Savienībā tā ir unikāla situācija ka vēja ģeneratora parks atrodas pilsētas administratīvajā teritorijā.

Ivars Kesenfelds,
Liepājas pilsētas deputāts

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz