Pirmdiena, 27. janvāris Ildze, Ilze, Izolde

Jānis Vilnītis: Kāpēc ir jāpiedalās Eiropas Parlamenta vēlēšanās?

Jānis Vilnītis: Kāpēc ir jāpiedalās Eiropas Parlamenta vēlēšanās?
Foto: liepajniekiem.lv
24.05.2019 10:17

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Pirmkārt, vēlēt jāiet tāpēc, lai pašu vietā nelemtu citi. Protests nepiedalīties vēlēšanās, lai tā it kā kādam kaut ko sliktu nodarītu, nav pareizā motivācija. Pareizā motivācija ir tāda, ka ir jāatrod tas kandidāts, kurš cienīgi pārstāvēs Latviju, kuram ir zināšanas, valodas prasmes, pieredze un kurš rada drošību un paļāvību par to, ka viņš aizstāv Latvijas valsts, tautas un nacionālās intereses, nevis kādas privātās vai citu valstu intereses.

Mums ir jāiet vēlēt galvenokārt Latvijas dēļ. Latvijai Eiropā jēga būt ir tikai tad, ja mēs varam noturēt valsts nacionālo identitāti, patstāvību un drošību. Tikai tad ir jēga no kopējās Eiropas mājas. Tā ir laba, kamēr katra atsevišķā valsts ir stipra savā atšķirībā, savā individualitātē.

Šie faktori ir ļoti nozīmīgi, it īpaši šobrīd, kad Eiropa atkal mainās. Šajā situācijā lieku reizi tas man atgādina, ka nevaram ieslīgt paštīksmē. Mums blakus ir cilvēki, kas Latviju redz citādu, cilvēki, kas neredz Latviju kā nacionālu valsti, kura pati nosaka, kāda šeit būs valoda, kādas šeit būs tradīcijas. Ir spēki, kas gribētu Latviju redzēt kā piedēkli kaut kam. Droši vien cilvēki, kuri televīzijā trešdienas vakarā redzēja Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates, zina, par ko es runāju. Mans aicinājums – neļaujiet citiem izlemt mūsu likteni! Tie likumi, kurus pieņem Eiropas Savienībā, mums Latvijā ir lielā mērā jāpilda. Likumus pieņemot, mēs tos varam ietekmēt. Ir jābeidz gausties, jāpārvar slinkums un jāiet vēlēt. Nav tā, ka nav neviena cienīga cilvēka, par ko vēlēt. Es politiskajās debatēs no astoņiem redzēju vismaz trīs cienīgus cilvēkus. Domāju, katrs var sev sameklēt vismaz vienu, par kuru nobalsot. Izvēle ir pietiekami liela – uz 8 vietām ir vismaz 260 kandidātu, un katrs var pēc savām prasībām atrast īsto.

Jānis Vilnītis, Liepājas domes priekšsēdētājs

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)