Trešdiena, 3. jūnijs Ineta, Inta, Intra
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Romāns Andrijauskas: Stadionā 30 tūkstoši apmeklētāju ir stipri par daudz

Romāns Andrijauskas: Stadionā 30 tūkstoši apmeklētāju ir stipri par daudz
Foto: liepajniekiem.lv
22.08.2016 14:28

liepajniekiem.lv

Pirms ”Prāta vētras” koncerta Liepājā viss sākās ar to, ka bija drošības sēde, kurā tika izskatīts organizatoru izklāsts par iecerēto pasākumu. Atbildīgie pauda savus ieteikumus un priekšlikumus, kā labāk plānot pasākumu attiecībā uz satiksmes organizāciju pirms koncerta un tā laikā, attiecībā uz ielu slēgšanu utt.

Pēc sēdes tiem dienestiem, kuriem bija visvairāk jautājumu, bija atsevišķas tikšanās ar pasākuma rīkotājiem. Tika runāts detalizētāk par katru no posmiem.

Arī mums, ugunsdzēsējiem, bija papildu jautājumi saistībā ar drošību. Zinot to, ka tiks pulcināts ļoti liels daudzums cilvēku, runājām par evakuācijas izejām. Par to, vai glābšanas dienesta iesaistīšanās pasākuma laikā vispār tiek uzskatīta par nepieciešamu. Beigu beigās tomēr nonācām pie slēdziena, ka glābšanas dienestam tomēr jābūt uz vietas pasākuma norises laikā. Tāpat detalizēti atrunājām, kur, gadījumā, ja nu kas notiek, būs evakuācijas izejas un pulcēšanās vietas.

Jau sākumā tika lēsts, ka plānotais apmeklētāju skaits varētu būt līdz 30 tūkstošiem. Tāda arī bija runa, ka tik lielu skaitu ”Daugavas” stadions spēj uzņemt. Kad notika sēde par drošības jautājumiem, jau bija zināms, ka 20 tūkstoši biļešu jau izpārdots. Tādēļ mēs stabili rēķinājāmies ar šiem 20 tūkstošiem apmeklētāju, bet pieļāvām arī 30 tūkstošus un pat vairāk cilvēku.

Jā, pirms gadiem desmit bija runāts, ka stadions ”Daugava” maksimāli spēj uzņemt maksimāli 11 tūkstošus apmeklētāju. Nepateikšu vairs, kad izdarītas izmaiņas. Sanāksmē stadiona pārstāvji nepiedalījās, bet Kultūras pārvaldes pārstāvji pauda, ka stadions spēj uzņemt 30 tūkstošus apmeklētāju.

Raugoties no mūsu, ugunsdzēsēju viedokļa, jāatzīst, ka uz stadiona kvadrātmetriem 30 tūkstoši apmeklētāju ir stipri par daudz. No drošības viedokļa cilvēki šādos apstākļos pakļauti milzīgam riskam.

Jā, bijām mazliet satraukušies. Bet, tā kā drošības pasākumi bija noorganizēti diezgan augstā līmenī, bija slēgti līgumi ar sertificētām apsardzes firmām, ar iestādēm, kas rīkoja uguņošanu, tad pamats nopietnām bažām nebija.

Nav gluži tā, ka varam pateikties Dievam, ka viss beidzies labi un bez starpgadījumiem. Vairāk tomēr varam pateikties pasākuma organizatoriem, jo viņi bija detalizēti izplānojuši pasākuma norisi.

Avārijas izejas bija paredzētas četras. Viena no tām – centrālā, kas atrodas pie stadiona ieejas. Otra – aiz skatuves. Trešā – uz jūras pusi aiz tribīnēm, bet ceturtā – stadiona galā, uz rezerves stadiona pusi. Par visām izejām bija informēti apsardzes darbinieki. Proti, gadījumā, ja kas, tad pūlis tiktu virzīts pa šīm četrām izejām.

Vai nelaimes gadījumā pietiktu ar četrām izejām, nevar ne apgalvot, ne noliegt. Viss būtu atkarīgs no tā, kas notiktu. Ja kas atgadītos uz skatuves, piemēram, rastos problēmas ar skatuves komunikācijām – īssavienojums, aizdegšanās, skatītājiem nebūtu liels apdraudējums. Tad šīs konkrētās izejas būtu reāli izmantojamas.

Bet, ja kāds ļaunprātīgi būtu ienesis pasākuma teritorijā, piemēram, spridzekli, tas gan būtu diezgan briesmīgi. Šim apmeklētāju skaitam. Ja apsardzes dienests nebūtu nostrādājis līmenī, persona ar spridzekli tiktu iekšā stadionā un īstenotu, sauksim vārda vistiešākajā nozīmē – teroraktu, tad sekas varētu būt baisas.

Pēc šī pasākuma tomēr no mūsu puses gribētos ieteikt, ka tik lielam apmeklētāju skaitam pasākuma norises vietai būtu jāmeklē plašāka teritorija.

Pludmales festivāla ”Summer Sound” norises vieta tik plaši apmeklētam pasākumam kā ”Prāta vētras” koncerts būtu piemērotāka. Pirmkārt, tādēļ, ka teritorija būtu plašāka. Otrkārt, pasākuma norises vieta no visām pusēm nav nopietni ierobežota. Un, treškārt, sliktākajā gadījumā teritorija uz jūras pusi ir brīva.

Pēc šī pasākuma masu pasākumu organizatoriem, tostarp Kultūras pārvaldei, rīkojot liela mēroga pasākumus nākotnē būtu jāņem vietā tas, ka stadiona ”Daugava” teritorija tomēr paredzēta ierobežotam cilvēku skaitam. Ir tomēr jāpieņem lēmums, kur būs apmeklētāju skaita robeža.

Uz vienu cilvēku ir jābūt vienam kvadrātmetram brīvas teritorijas! Patiesībā tas būtu pats minimālākais. Precīzi nezinu, cik kvadrātmetru plašs ir stadions, bet izskatījās, ka koncerta laikā uz vienu stadiona kvadrātmetru bija krietni vien vairāk par vienu cilvēku.

Vēl viena problēma sestdienas vakarā, kad notika ”Prāta vētras” koncerts, bija tā, ka pilsēta bija pārslogota ar koncerta apmeklētāju transportu. Automobiļi bija novietoti ne tikai ielu malās un zālienos, bet arī māju sētās un pat priekšā iebrauktuvēm uz pagalmiem. Un tas radīja nopietnus draudus liepājnieku drošībai.

Gadījumā, ja kaut kur būtu izcēlies ugunsgrēks vai mums būtu bijis jāsteidz glābt cilvēkus, mūsu darbs būtu apgrūtināts, mēs operatīvi nevarētu palīdzēt nevietā novietoto transportlīdzekļu dēļ, nespēdami piekļūt atsevišķām adresēm.

Šajā gadījumā gan jāsaka paldies Dievam, ka sestdienas vakarā Liepājā neizcēlās ugunsgrēki un nenotika nopietnas nelaimes. Bet līdzīgu pasākumu rīkotājiem turpmāk vajadzētu padomāt arī par to, kur apmeklētājiem novietot transportu, lai netiktu apgrūtināta pārvietošanās pilsētā.

Romāns Andrijauskas, VUGD Kurzemes reģiona brigādes Liepājas 1.daļas komandieris

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz