Trešdiena, 26. februāris Mētra, Evelīna, Aurēlija

Uldis Grava: Vai jādod iespēja tautai vēlēt Valsts prezidentu?

Uldis Grava: Vai jādod iespēja tautai vēlēt Valsts prezidentu?
Foto: LETA
29.06.2017 07:00

"Kurzemes Vārds"

Latvijas prezidents Raimonds Vējonis aicina Saeimu lemt par to, lai jau 2019. gadā Valsts prezidents tiktu ievēlēts visas tautas vēlēšanās, kā arī tiktu paplašinātas valsts vadītāja pilnvaras.

Visus atgūtos neatkarības gadus esmu mazliet bažījies par to, ka vēlētāji Latvijā pārāk pievērš uzmanību personībām, ne tik daudz partijām un partiju solījumiem. Tāpēc gan Saeimā, gan pašvaldību domēs pārāk bieži ir ievēlēti mākslinieki un sportisti, kuri nespēj tik daudz dot pašvaldības vai valsts attīstībai, kā to varētu cilvēki, kuri šim tautas kalpa darbam būtu piemērotāki.

Ilgus gadus man ir bijušas arī bažas par to, vai mūsu sabiedrība tiešās prezidenta vēlēšanās prastu atšķirt baltu no melna, un tāpēc es esmu bijis apmierināts ar to, ka līdz šim prezidents tika ievēlēts netiešās vēlēšanās.

Un tomēr es esmu par demokrātiskām vērtībām un par katra pilsoņa tiesībām pašam noteikt savu nākotni. Domāju, ka arī mūsu sabiedrība pilsoniski tomēr ir sasniegusi pilngadību un esam nobrieduši. Tagad es esmu gatavs riskēt un vēlēt prezidentu tiešās vēlēšanās. Nav svarīgi ievēlēt par prezidentu populāru personību, bet galvenais – lai ir spējīgs attīstīt valsti un vest to uz priekšu.

Uldis Grava, liepājnieks, politiķis

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli