Pirmdiena, 17. februāris Konstance, Donats

Uldis Novickis: Fiziskās spējas nav vienīgais kritērijs

Uldis Novickis: Fiziskās spējas nav vienīgais kritērijs
Foto: liepajniekiem.lv
25.04.2018 15:40

liepajniekiem.lv

Valdība atbalstījušai Iekšlietu ministrijas (IeM) sagatavotos grozījumus noteikumos, kas paredz policistiem, robežsargiem, ugunsdzēsējiem un cietumu uzraugiem atvieglot fiziskās sagatavotības prasības, jo atzīts, ka liela daļa jauniešu vairs nespēj tās izpildīt.

Kāda situācija, salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem, ar jaunajiem kadriem un ne tikai jaunajiem kadriem fiziskās sagatavotības jomā ir Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā; kā jautājums tiek risināts – dotas atlaides, stājoties darbā, izvirzītas prasības trenēties, jautājām Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas priekšniekam Uldim Novickim.

Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā fiziskās sagatavotības līmeni darbiniekiem var uzskatīt par apmierinošu. Pēdējā laikā pieņemtie darbinieki ir salīdzinoši labā fiziskā formā, kuru viņi arī cenšas uzturēt.

Arī tie darbinieki, kuri strādā jau ilgāku laiku, lielākā daļa ar fiziskiem vingrinājumiem nodarbojas labprāt. Vai nu tā ir trenažieru zāle, tuvcīņas nodarbības, futbols, basketbols vai florbols. Fiziskā forma tiek uzlabota, vai vismaz – saglabāta.

Šobrīd, galveno uzsvaru lieku uz tuvcīņas apmācībām, jo šīs iemaņas policijas darbiniekam ir ļoti nepieciešamas. Labi apgūti aizstāvēšanās un aizturēšanas paņēmieni palīdz policijas darbā. Arī no likumiskā aspekta.

Tuvcīņas elementu pārbaudes testi tiek kārtoti katru gadu. Darbinieki, kuru darba stāžs ir mazāks par pieciem gadiem, testu kārto divas reizes gadā, pārējie – vienu reizi.

Svarīgi, ka tuvcīņas treniņus un nodarbības trenažieru zālē varam darbiniekiem nodrošināt bez maksas.

Negribētos teikt – maigākas prasības. Labāk skanētu – atbilstošas prasības. Nevar trīsdesmit piecus gadus vecam un, piemēram, 90 kg smagam vīrietim, kurš nodarbojies ar lodes grūšanu, prasīt tos pašus rezultātus, ko no 20 gadus veca un 65 kg smaga vīrieša, kurš nodarbojas ar ielu vingrošanu.

Tas, ka ir iespēja variēt – atspiešanās vai pievilkšanās, manuprāt, ir pozitīvi. Ne jau vienmēr fiziskās spējas ir vienīgais kritērijs pieņemšanai darbā. Svarīgas ir arī komunikācijas prasmes, svešvalodu zināšanas, gramatika utt.

Uz kandidātu darbam Pašvaldības policijā jāskatās no visām pusēm. Izglītība, veselība, fiziskā sagatavotība un, protams, atbilstība likuma prasībām. Fiziskajās pārbaudēs papildus jāņem vērā pārbaudāmā vecums un svars.

Ko es ieteiktu? Neaizmirst par fiziskām aktivitātēm. Paralēli jaunu tehnoloģiju apgūšanai un izmantošanai noteikti jāparūpējas arī par savu ”tehnisko stāvokli”.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli