Piektdiena, 26. aprīlis Rūsiņš, Sandris, Alīna
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Kārtīgam protestam vajag dokumentu. Rīkojot piketus, mītiņus vai gājienus, pieteikums jāiesniedz vietējā pašvaldībā

Demokrātija nav iedomājama bez iedzīvotāju tiesībām paust viedokli, tai skaitā rīkojot piketus, mītiņus, gājienus vai sapulces. Taču likumdevējs ir noteicis ietvaru publisku pasākumu rīkošanai, kas jāievēro. Pretējā gadījumā var sanākt nepatikšanas vispirms jau ar policiju.

Kārtīgam protestam vajag dokumentu. Rīkojot piketus, mītiņus vai gājienus, pieteikums jāiesniedz vietējā pašvaldībā
28.08.2021 06:00

Miks Kuncītis

Laikraksta "Kurzemes Vārds" pielikums "Ligzda"

Atslēgvārdi

“Publiski izziņotu sapulču, gājienu un piketu rīkošanai pirms tam ir jāiesniedz pieteikums vietējā pašvaldībā. Ja piketēt vēlas viens dalībnieks un pikets publiski netiek izziņots – pašvaldībai iesniegums nav jāiesniedz. Liepājas pilsētas pašvaldība praksē gan ir saņēmusi arī šādus iesniegumus no iedzīvotāja. Tos uzskata par iedzīvotāja labo gribu informēt pašvaldību. Ja pikets, gājiens vai sapulce var traucēt gājēju vai transporta kustību, tad gan pieteikums pašvaldībā ir jāiesniedz obligāti. Par saņemto pieteikumu pašvaldība informē Valsts un Pašvaldības policijas,” skaidro Liepājas pašvaldības Juridiskās daļas vadītāja Dace Arāja.

Pašvaldībai pieteikums jāiesniedz ne ātrāk kā četrus mēnešus iepriekš, bet ne vēlāk kā 10 darbdienas pirms piketa, gājiena vai sapulces rīkošanas.

Pieteikumā jānorāda pasākuma organizators, kārtības uzturētāji, plānotais dalībnieku skaits un norises vieta un laiks, kā arī nepieciešamais atbalsts no pašvaldības un policijas, lai nodrošinātu netraucētu pasākuma norisi. Organizatoram jābūt pilngadīgam.

“Plānojot piketa, sapulces vai gājiena norisi, būtiski izvērtēt, vai plānotajā norises vietā jau iepriekš nav izsludināti citi publiski pasākumi, vai nav uzsākti kādi remontdarbi, jo šajos gadījumos jārēķinās, ka pašvaldība var sniegt atteikumu. Ja pieteikumam nav pievienoti kādi dokumenti vai nav norādīta cita informācija, pašvaldība var lūgt pieteikumu precizēt. Pašvaldība atļauju rīkot piketu, gājienu vai sapulci neizsniedz, to neparedz likums. Savukārt gadījumā, ja konkrētā pasākuma rīkošanas vietā būs paredzēts cits pasākums, remontdarbi vai ir cits būtisks iemesls, pašvaldība lūgs pasākumu pārcelt uz citu vietu vai laiku vai arī izsniegs atteikumu, kuru varēs pārsūdzēt tiesā,” turpina D. Arāja.

Detalizētāku informāciju par prasībām jāskata likumā “Par sapulcēm, gājieniem vai piketiem”.

Šobrīd saistībā ar Covid-19 izplatību ir pieļaujams rīkot tikai piketus un gājienus publiskajā ārtelpā, ievērojot epidemioloģiskās prasības – divu metru distanci, sejas un mutes aizsegu lietošanu, virsmu dezinficēšanu. Ierobežots ir arī dalībnieku skaits, tas nevar būt lielāks par 10 dalībniekiem.

Tāpat jārēķinās, ka prasības, arī epidemioloģiskās, var mainīties strauji atkarībā no Saeimā un Ministru kabinetā pieņemtajiem lēmumiem.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz