Sestdiena, 29. februāris

Dace Liepniece: Interese par talkošanu ir, bet mazāka

Dace Liepniece: Interese par talkošanu ir, bet mazāka
Foto: liepajniekiem.lv
25.04.2019 11:54

"Kurzemes Vārds"

27. aprīlī Liepājā, tāpat kā visā Latvijā, notiks Lielā talka. Vēl tikai šodien iespējams pieteikt izvēlēto talkas vietu, lai saņemtu speciālos atkritumu maisus.

Interese par talkošanu Liepājā ir, tomēr aktivitāte ir nedaudz mazāka, nekā tā bija Lielās talkas pirmajos gados. Iemesli tam, manuprāt, ir dažādi. Paši redzam, ka Liepājas publiskās vietas kļuvušas sakoptākas, piemēram, kāpas. Protams nevaram apgalvot, ka tas ir tikai Lielās talkas dēļ, jo šīs teritorijas vairāk tiek apsaimniekotas arī ikdienā. Nevaram arī noliegt, ka nelegālās izgāztuves, tai skaitā Karostas mežos, joprojām veidojas, taču arī tās pašvaldība, iesaistot aģentūru “Nodarbinātības projekti” un Komunālo pārvaldi, saviem spēkiem aizvāc, neaicinot palīgā talciniekus.

Manuprāt, kā jau visas iniciatīvas, arī Lielā talka sākotnēji tika uzņemta ar lielāku dedzību, taču laika gaitā cilvēkiem interese mazinās.

Šogad talka Liepājā nebūs citādāka kā iepriekšējos gados, un tajā piedalīsies iedzīvotāji, kas sakops savu daudzdzīvokļu namu apkārtni, izglītības iestādes, dažādi kolektīvi un biedrības. Daļa talkos jau piektdien.

Iepriekš izdalītos baltos atkritumu maisus talcinieki varēs atstāt to ielu malās, kas ir iekļautas atkritumu savākšanas mašīnu maršrutā, kas nosedz visu pilsētu. Talkas dienā Komunālās pārvaldes un “Nodarbinātības projekti” transports regulāri pa noteikto maršrutu brauks un savāks noliktos pilnos atkritumu maisus, pēc tam tos aizvedīs uz atkritumu poligonu. Maršruts skatāms mājaslapā “liepaja.lv”.

Vai talkas formāts nebūtu jāmaina, piemēram, atkritumu vākšanas vietā mudināt stādīt kokus? Talkas koncepcijā nākotnē kaut kas tiešām varētu būt maināms, taču mēs nevaram aicināt stādīt kokus, īpaši pilsētā, kur ir dažādas komunikācijas, teritorijas plānojums utt.

Dace Liepniece, Lielās talkas koordinatore Liepājā

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli