Piektdiena, 28. februāris Skaidrīte, Justs, Skaidra

Juris Ločmelis: Apzinos atbildību “ēnas” priekšā

Juris Ločmelis: Apzinos atbildību “ēnas” priekšā
Foto: no www.liepajaskc.lv
15.02.2017 14:08

liepajniekiem.lv

Šogad “Ēnu diena” ir īpaša arī man, jo ēna man ir pirmo reizi. Jau pirms vairākiem gadiem, kad biju pavisam citā darbā, kāds bija pieteicies mani ēnot, bet tā arī neatnāca, jo bija saslimis.

Uzskatu, ka “Ēnu dienas” ir vajadzīgas. Tu reizi gadā vari atļauties ielūkoties profesijā, ko varbūt pat nedomā, ka kādreiz darīsi. Ja esi iestājies augstskolā, tad jau īpaši eksperimentēt vairs nevari. Tiem, kam ir iespēja piedalīties “Ēnu dienā”, aicinu pamēģināt dažādas profesijas. Un pat tādas, kas interesē mazāk. Varbūt sanāk pārsteigums!

Savu šodienas ēnu neuztveru kā nastu, lai gan darba diena ir man ļoti saplānota. Īpaši tādēļ, ka iepriekšējās divas dienas darbā nebiju. Apjoms, kas šodien jāpadara, ir liels, bet reizē saprotu, – ja rakstīšu tikai datorā un printēšu papīrus, tad tam cilvēkam, kurš pie manis atnācis, diena šķitīs nenormāli garlaicīga. Tāpēc diena ir saplāno tā, lai ēna kaut ko arī redzētu, pēc iespējas labāk varētu iepazīt izvēlēto darbavietu.  Nevar tomēr tā, ka cilvēks atnāk, apsēžas un tā arī dienu pavada, ka ēnu devējs vispār nepievērš uzmanību. Ir jāpiedomā, kā tu par savu darbu stāstīsi, ko rādīsi. Esi tomēr atbildīgs par cilvēku, kurš pie tevis ir atnācis.

Man kādreiz skolā bija atklātās stundas, tā kā pats ēnošanas process mani nemulsina. Arī studenti ir bijuši pie manis praksēs. Tās jau arī, manuprāt, pieskaitāmas “Ēnu dienai”, – jo cilvēki sēž, skatās tevis vadītājas stundas, konspektē, uzdod jautājumus. Tikai atšķirībā no skolēniem, studentiem beigās jānodod smalkas atskaites.

Juris Ločmelis, PIKC “Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola” struktūrvienības (mūzika) vadītājs

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli