Ceturtdiena, 26. novembris Sebastians, Konrāds, Sebastijans
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Luijs Fonteins: Kuru vainosim? Fonteinu!

Luijs Fonteins: Kuru vainosim? Fonteinu!
Foto: liepajniekiem.lv
21.10.2020 09:22

Luijs Fonteins

Sakarā ar to, ka neviens nav bijis spējīgs publicēt, kas patiešām notika šīs vasaras beigās “Gypsy Camp” teritorijā, kad sūdzību dēļ par troksni tika noorganizēts reids, ko uzzsūtīja pats Liepājas mērs Jānis Vilnītis, es pats saviem vārdiem rakstu šo publiski atklāto vēstuli, lai cilvēkiem būtu iespēja dzirdēt abas stāsta puses.

Vēstuli rakstu kā atbildi uz šīm publiskajām ziņām:

Jānis Vilnītis:

Vasarā ”Gypsy Camp” vadība brīdināta un aicināta pievērst uzmanību kārtībai. ”Diemžēl tas tika ignorēts.”

– Tā nav taisnība! Uzņēmumu ‘Fontaine Ent’ nekad netika brīdinājis neviens pašvaldības pārstvis, kas liek man domāt, ka Jānis Vilnītis ir melis.

Vilnītis nemaz nezina, kas ir ”Gypsy Camp” menedžeris. Es, tā saucamais, sliktais Luijs Fonteins, protams, esmu viens no tiem, bet kāpēc tad nevienā brīdī personīgi nesaņēmu nekādus brīdinājumus vai aizrādījumus?! Vilnītim taču ir mans telefona numurs! Šķiet, šis viss ir noticis, lai pats Vilnītis varētu noslaucīt savas netīrās rokas pret mani, atrodot lērums iemeslu un uzgāztu man nepatikšas.

Tādēļ es vēlētos, lai Vilnīša kungs iesniedz pierādījumus uzņēmumam “Fontaine Ent” par šāda veida brīdinājumiem. Es zinu, ka tas ir neiespējami!

Tāpēc es iesaku Vilnītim būt uzmanīgam pirms viņš pārliecinoši izsaka šādus publiskus apgalvojumus.

Vienīgais kontakts, kas mums ir bijis no pilsētas pārstāvjiem, ir Būvvalde, kas mūs lūdza legalizēt šo vasaras iestādi. Mēs, protams, piekritām un nākamajā dienā pieprasijām inventarizācijas lietu. Pēc tam mēs vienojāmies, ka tas aizņems 30 dienas. Mēs tikāmies un diskutējām par to, kā veiksmīgāk attīstīt iestādes funkciju. Šobrīd viss norit pēc noteiktā plāna.

Vilnītis:

Bija sūdzības no Liepājas viesiem, ka tur nākas saskarties ar huligāniskiem izlēcieniem. Izteikti daudz sūdzību ir tieši par “Gypsy Camp”. Pretenzijas ir dažādas, arī par to, ka lielāku pasākumu laikā netiek ievērota distancēšanās, vienkopus pulcējas pārāk daudz cilvēku. Manuprāt, spilgtākais piemērs ir augusta nogalē “Gypsy Camp” notikušais grupas “Carnival Youth” koncerts.

– Tātad, redz kur mēs esam, 2020. gada 23. septembrī, tieši 31 dienu pēc “Carnival Youth” koncerta un mani vaino par Corona vīrusa izplatīšanu un noteikumu neievērošanu. Ja cilvēki sūdzas par to, ka tiek neievēroti noteikumi, tad Vilnītim bija nekavējoties jārīkojas un jārisina šī problēma (kas, protams, netika izdarīts), nevis bez jebkādiem pierādījumiem, publiski un trīsdesmit vienu darba dienu vēlāk apsūdzēt citus.

FAKTI

“Gypsy Camp” – “Rita’a Margarita” / “Red Monkey” varēja uzņemt 2500 stāvvietas visos 10 Fontaine Festivālos. Šodien visā zonā ir izvietotas vairāk kā 220 sēdvietas.

Uz koncertu “Carnival Youth” tika pārdotas 320 biļetes + aptuveni 20 ielūgumi. Vai tas nozīmē, ka tika pārkāpts likums? Nedomāju gan! Mums bija atļauts uzņemt 500 viesus ārtelpu pasākumos, diemžēl, ieradās tikai 340. Nesaprotu, kur ir problēma?

Lai vai kā, Vilnītis neveica nekādas darbības, lai novērstu sūdzību problēmas, tāpēc uzskatu, ka ir mazliet par vēlu rādīt ar pirkstiem uz “sliktā Fonteina” pusi. Kārtējo reizi tas viss, lai atkal uzgrūstu savus netīrumus man.

Oktobra vidū noorganizētajā tikšanās laikā (kas tika ierakstīta) es Vilnītim prasīju, kurš tad cits šo visu apgalvoja, uz ko viņš man atbildēja “Nezinu, es nē!”. Ups…atkal melo!

Tas viss tika skaļi pateikts un publicēts avīzē un internetā. Cik zemu var krist? Vilnīša kungam jau varēja būt pietiekami daudz drosmes, lai vismaz pastāvētu par saviem vārdiem. Viņam pašam gadījās neliela ķibele ar reliģisku pulcēšanos šī gada sākumā, ko es personīgi neuzskatu par problēmu, bet jāatzīst, ka viņš pārkāpa noteikumus, ne es.

Lielos vilcienos – mani apvaino par “Julianas pagalma” izārdīšanu ar visām kriminālajām tendencēm, mani pat vaino par negadījumu kad “pa kāda pilsētas viesa automašīnu mests ar šampanieša pudeli”. Kā gan šī varētu būt mana atbildība? Es pieļauju, ka cietušais viesis bija kāda VIP persona, iespējams “MO” īpašnieks, iespējams mans mīļais draugs Sesks, tāpēc sacelts tāds tracis, bet tie visi protams ir tikai “mani minējumi”.

Visas vasaras laikā pie mums “Gyspy Camp” teritorijā nenotika neviens kautiņš un netika arestēts neviens cilvēks. Kad viesi nāca uz “Gypsy Camp”, viņi ieradās bārā /restorānā. Mēs neatļāvām viesiem nākt ar savām alkohola pudelēm, bet, ja tas tika darīts, tad šiem cilvēkiem nekavējoties tika palūgts aiziet. Es, Luijs Fonteins, pats dzīvoju uz vietas “Gypsy Camp” baksteidžā visu vasaru. Ja kādam ir visa informācija par to, kas tur notiek uz vietas, tad tas esmu es.

Pie mums ieradās policija pilnīgi katru reizi, kad kāds sūdzējās par troksni. Visi koncerti beidzās plkst 23:00, jo tas ir atļautais laiks. Vienu vai divas reizes šis tika pārkāpts, kad publika prasīja māksliniekiem atkārtot kādu dziesmu, attiecīgi tās ir 10 papildus minūtes. Kā arī šāds “pārkāpums” notika manā dzimšanas dienā (ļoti atvainojos par to). Policija bija ļoti pretīmnākoša un es katru reizi nogriezu mūziku klusāk, kad kādam radās problēma šajā sakarā. Nevienā brīdī man ar policiju neradās problēmas šajā jautājumā, un nekad netika izrakstītas soda naudas. Paldies Liepājas policijai par sadarbību.

Problēma ir tā, ka pilsētai ir aktīvi jāorganizē policijas patruļas, kad kaut kur notiek skaļas ballītes. Es esmu vadījis “Fontaine Palace” jau 15 gadus, tādēļ viss šis process man nav nekas jauns.

Es pat esmu zvanījis Vilnītim no Amerikas Savienotajām Valstīm, kur es dzīvoju pēdējos 3 gadus un teicu, ka, ja rodas problēmas, lai zvana man. Tas, protams, nekad netika darīts.

Pēc visu bāru slēgšanas, ļoti bieži skaļais troksnis nāk no, tā saucamajām, automašīnu ballītēm, kur cilvēki noparkojušies stāvvietās, smagi sadzērušies uzgriezuši skaļu mūziku ar augstiem basiem. Bieži šo var novērot stāvvietā, kas atrodas starp “Lielā dzintara” koncertzāli, “Fontaine Palace” un “Juliannas pagalmu”. Tas ir pilsētas pienākums risināt šo problēmu nevis mans.

Šeit būtu jāvaino Vilnītis par skaļo troksni Liepājas ielās. Viņam kā pilsētas vadītājam būtu pašam jāiziet ielās un jāpaskatās kāda ir šī brīža realitāte. Jaunieši visu vasaru sēž “Juliannas pagalmā” līdz rītausmai ar savām, veikalos iegādātajām, alkohola pudelēm rokās. Ir skaidrs kā diena, ka tas nenotiek “Gypsy Camp” teritorijā, bet gan otrajā pusē un tieši tas pats attiecas uz arestu, kas tika veikts “Juliannas pagalma” teritorijā, nevis pie mums. Tāpēc rādīt ar pirkstiem uz manu pus šajā situācijā nepavisam nebūtu godīgi. Tā vietā, lai visur un par visu vainotu mani un “Gypsy Camp” eksistenci, lūgšu jums risināt šo problēmu, kas radusies pilsētā, ļoti cienījamais mēra kungs.

Jau vairākas nedēļas es cenšos noorganizēt tikšanos ar mēra kungu personīgi, lai sniegtu viņam padomu par to kā tikt gala ar šādām situācijām pilsētā. Rezultātā tika izveidota ārkārtīgi liela drāma, jo, redziet, es uzaicināju arī žurnālisti sev līdzi. To pašu žurnālisti, kas veidoja iepriekšminētos publicētos rakstus par mani.

Vilnītis paziņoja, ka viņš nepiedalīsies, ja žurnāliste būs viena no klātesošajām personām. Labi! Es aizrakstīju viņam, un viņa sekretārei Daigai Kļaviņai, ka varam tikties arī bez žurnālistes.

Man vienkārši šķita, ka dzirdēt abas stāsta puses būtu bijis godīgi, bet, saskaņā ar mēru, tā tas, acīmredzot, nav. Tā vietā, dažas dienas pirms mūsu norunātās tikšanās, man paziņoja, ka tur papildus vēl piedalīsies vesela armija ar citiem pašvaldības pārstāvjiem.

Es pateicu, ka neesmu ieinteresēts izniekot citu cilvēku laiku, jo sakotnēji tika runāts, ka tikšos ar mēru aci pret aci, lai izrunātu visas tās lietas, par kurām viņš mani personīgi apsūdz. Es vienkārši vēlējos atrast risinājumu.

Pēc ilgas sarunas ar sekretāri, Vilnītis man uzzvanīja dienu pirms tikšanās un mēs vienojāmies, ka tiksimies aci pret aci ar maniem diviem menedžeriem. Iestarpināšu, ka tad, kad notika reids pagalmā, es nebiju personīgi klāt, tāpēc pasaucu līdzi savus menedžerus, jo viņi šo reidu bija pieredzējuši savām acīm.

Otrdien es aizgāju uz šo norunāto tikšanos un ko es tur redzu? 10 – 15 pašvaldības ierēdņus gaidām, kad izniekošu viņu dārgo laiku, neskatoties uz to, ka mēs ar mēra kungu iepriekšējā vakarā norunājām tikties personīgi. Tā kā es vēlējos runāt tikai ar Vilnīti, es atteicos diskutēt ar visu šo ierēdņu armiju, jo, piebildīšu, ka man nav problēmu ne ar vienu no šiem pašvaldības pārstāvjiem, jo viņi dara tikai savu darbu. Kad kāda konkrēta problēma radīsies un man būs jārunā ar kādu no viņiem, tad labprātīgi arī to darīšu. Problēma ir TROKSNIS, nevis ugunsgrēks vai netīri trauki vai ‘narkotiku dīleris Fonteins’ un kas to lai zin par kādu citu noziedzinieku mani vēl uzskata.

Mēs gaidījām aptuveni desmit minutes, līdz visi pašvaldības pārstāvji aizgāja. Beidzot es un mani divi menedžeri varējām tikties ar Vilnīša kungu. Es viņam teicu, ka visas ”Juliannas pagalma” problēmas ir viņa problēmas nevis manas.

Pilsētai būtu jārisina šie nemieri, kas radušies, nevis man. Es to esmu atkārtojis visus šos pēdējos 15 gadus, ka policijai ir jāpatrulē pa naktīm un jābūt pieejamai, lai novērstu visas iepriekšminētās trokšņu, skaļās mūzikas un alkohola lietošanas problēmas.

Atverot ”Gypsy Camp” pēc 3 gadu pauzes, man šķita, ka tas ir vienīgais veids, kā nodrošināt nedaudz izklaides šajā smagajā Corona vīrusa ellē. Tas viss tika darīts ar labu gribu. Tieši tajā brīdī arī likumi sāka mainīties ik pēc nedēļas un man nebija iespējas šo ēku legalizēt tik ātri. Es uzskatīju, ka tas būtu pieņemami, ja šajos (mums visiem grūtajos laikos) es atvērtu vasaras atpūtas vietu bez liekām ķibelēm.

Piekrītu, vajadzēja uztaisīt mazu projektu vecajai skatuves ēkai, bet tam visam nebija laika. Es nebiju plānojis atvērt šo iestādi šogad, tāpēc viss norisinājās šādi un tā bija vienīgā opcija. Mēs vienojāmies ar Būvvaldi, un tagad viss aktīvi attīstās uz priekšu. Nekas traks taču nav noticis! To sauc par kopīgu sadarbību.

Fakts ir tāds, ka šī vieta ir bijusi atvērta nu jau 10 gadus. Liepājas pilsēta ir to vairākkārt īrejusi no uzņēmuma ”Fontaine Ent” saviem pasākumiem, un te pēkšņi pilsētai rodas problēmas un šī iestāde atkal kļuvusi nelegāla. Interesanti, ka tā. Es patiesībā redzu šo kā ļoti jauku vietu, kur atpūsties un izbaudīt mūziku un ticu, ka daudzi liepājnieki un mūsu pilsētas viesi domā tieši tāpat.

Ja reiz es esmu iesācis rakstīt, tad pie reizes varu atbildēt uz pāris jautājumiem, lai noņemtu savu ilgstošo narkotiku dīlera reputāciju, kas velkas man līdzi no brīža, kad Silva Golde uzrakstīja rakstu par to, ka es nodarbojoties ar narkotiku tirgošanu klubā ”Fontaine Palace”. Tas bija, kad pirmo reizi atvērāmies pirms 15 gadiem.

Vai jūs pārdodat narkotikas Fonteina kungs? Nē es to nedaru !

Vai jūs kādreiz esat lietojis narkotikas Fonteina kungs ? Jā, vienreiz, kad man bija 16 gadu. Kopš tās reizes es cilvēkus atrunāju no narkotiku lietošanas. Es ienīstu baltās narkotikas un cilvēkus tām apkārt, kā arī to, ko šīs vielas cilvēkam nodara.

Vai jūs smēķējat marihuānu? Jā, ja kādam tā ir pa rokai. Bet es neprotu “uzrullēt” un es nenodarbojos ar tās pārdošanu. Saprotiet, es esmu no Dānijas, kur dažreiz uzsmēķēt marihuānu ir pilnīgi normāli.

Tagad, ja runājam par narkotikām un, ja marihuānu var nosaukt par narkotiku, tad 5 cilvēki tika pieķerti par tās lietošanu ”Juliannas pagalma” teritorijā. Neviens no šiem cilvēkiem netika pieķerts vai arestēts ”Gypsy Camp” teritorijā. Kaut kā, dīvainā kārtā, tas netika minēts nevienā no publicētajiem rakstiem. Kā arī netika minēts par citām narkotiskajām vielām, kas tika atrastas citos bāros un restorānos pāri ielai no ”Gypsy Camp”. Smiekīgi gan! Nav jau tā, ka man šādas lietas ļoti interesētu, bet, ja reiz notika reids visas ”Juliannas pagalma” apkārtnē un tika atrastas narkotiskās vielas, tad varbūt būtu bijis vērts pieminēt arī šādus svarīgus faktus kādā no publicētajiem rakstiem. Ne?

Tagad man atkal jālasa ziņās, ka Vilnītis un viņa sekretāre ir noskaidrojuši visas problēmas ar ugunsdrošības departamentu, policiju, PVD un tamlīdzīgi. Problēmu, kas neatrisina sākotnējo konflikta cēloni – TROKSNI un piedzērušos cilvēkus Liepājas ielās līdz vēlai vakara stundai. Tātad esmu izniekojis savu laiku, jo ugunsdrošības pārstāvji nevar novērst troksi, un šim reidam nebija neviens cits nolūks, kā vien uzvelt vainu ‘netīrajam Fonteinam’. Aiz skatuves aizkariem stāv vīrietis, kurš ir atbildīgs par šo visu. Jūs paši varat minēt, kurš tas ir!

Dienas jautājums? Kurš ir īstais pilsētas mērs?

Šobrīd aktuāli

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz