Sestdiena, 18. janvāris Antis, Antons, Antonijs

Oskars Špickopfs: Jo vairāk par tēva lomu sabiedrībā runās, jo labāk

Oskars Špickopfs: Jo vairāk par tēva lomu sabiedrībā runās, jo labāk
Foto: Egons Zīverts
07.09.2019 07:00

"Kurzemes Vārds"

Latvijā svētdien atzīmēs Tēva dienu. Kopš 2009.gada tā ir oficiāla svētku diena, tomēr Tēva dienas tradīcija pagaidām mūsu valstī nav dziļi iesakņojusies.

Tēva dienu Latvijā sāka atzīmēt nesen, tāpēc, manuprāt, tas ir tikai laika jautājums, līdz šie svētki kļūs par noturīgu tradīciju.

Tēva loma sabiedrībā tiek izcelta arvien vairāk. Agrāk par to nerunāja vispār, proti, tēvs tika uztverts kā ģimenes apgādnieks, taču viņa loma bērnu audzināšanā un attiecībās netika plaši apspriesta. Tēvs tika uztverts vien kā disciplīnas un kārtības ieviesējs mājās.

Taču šodien mēs runājam par to, cik svarīgas ir tēva un bērna attiecības, kopīga laika pavadīšana.

Ja nav šo divu lietu – attiecību un kopīgi pavadīta laika, bet ir viena vienīga disciplīna, tad bērns sajūt tikai tēva bargo roku un prasību pēc kārtības. Šādi neveidojas savstarpēja uzticība un nerodas tēva autoritāte pozitīvā veidā. Ir jābūt balansam.

Man pašam ir divas meitas, un mūsu ģimenē Tēva diena tiek atzīmēta. Protams, Mātes dienu svinam plašāk, un šie svētki ir vairāk emocionāli. Iespējams, šī arī ir tā atšķirība starp Mātes un Tēva dienu, proti, sieviete māte ir ģimenes emocionālā puse.

Tēva dienā meitas mani samīļo, uzdāvina kādu zīmējumu, kopā ar mammu pagatavo ko garšīgu. Šie svētki noteikti ir svarīgi, un, jo vairāk par tēva lomu sabiedrībā runās, jo labāk.

Rīgā, šķiet, Tēva dienu ik gadu atzīmē gana plaši, tur šie svētki ir daudz pamanāmāki, jo notiek dažādi semināri, konferences un citas aktivitātes. Nevalstiskajām organizācijām un vietējām pašvaldībām vajadzētu sākt izcelt un kultivēt šos svētkus arī reģionos.

Oskars Špickopfs, tēvu un dēlu piedzīvojumu nometnes vadītājs

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)