Ceturtdiena, 23. janvāris Grieta, Strauta, Rebeka

Andrejs Šakals: Nesakoptās teritorijas ir drauds

Andrejs Šakals: Nesakoptās teritorijas ir drauds
Foto: Egons Zīverts
09.04.2019 09:52

"Kurzemes Vārds"

Protams, ka tas ir drauds. Prese nemitīgi raksta un ugunsdzēsēji atgādina, ka ir jāapkopj teritorijas, lai neveidotos kūla. Jo nenopļauta pērnā zāle var izraisīt ugunsgrēku. Notikums Bernātos tam ir baiss apliecinājums.

Lai neapzinīgos zemes īpašniekus sauktu pie kārtības, Pašvaldības policijas darbinieks novada teritoriju apseko, bet Administratīvā komisija neapzinīgos soda. Šogad noformēti jau 22 administratīvā pārkāpuma protokoli, no kuriem divi nosūtīti izskatīšanai Administratīvajā komisijā. Pārējie saimnieki pēc aizrādījuma sakopa savus īpašumus.

Kad policijas darbinieks aizbrauc pirmo reizi un konstatē, ka īpašums nav sakopts, viņš ar īpašnieku vispirms veic pārrunas. Protams, ja īpašnieku izdodas atrast un sastapt. Dodam piecas dienas: esi tik laipns un sakop. Ir tādi, kuri diemžēl nereaģē. Viņus sauc uz Administratīvo komisiju, kas uzliek naudas sodu. Un sodi ir diezgan bargi.

Nemācēšu teikt, vai šogad pie kārtības mēģināts saukt to zemesgabalu īpašniekus Bernātos, kur pagājušajā nedēļā izcēlās ugunsgrēks. Bet zinu, ka iepriekšējos gados ir piemēroti sodi.

Pašvaldība saviem ceļiem grāvmalas ik gadu apkopj apzinīgi. Mēs pašvaldības ceļmalās zāli pļaujam divreiz gadā. Un te gribu pateikt, ka tas ceļš, kas iet cauri Bernātiem, ir valsts ceļš, pašvaldībai tas nav jāuztur. Autoceļu uzturētājam bija jānopļauj šajā vietā grāvmalas. Aizsargjoslas platums ir atkarīgs no tehnikas, kāda tiek izmantota. Pļāvējiem ir dažādi platumi, pat tehnika, kas arī grāvi izpļauj.

Ja autoceļu uzturētājs nav izpildījis pienākumus un izpļāvis ceļmalas, Pašvaldības policija pie atbildības viņu saukt nevar – tā nav mūsu atbildības zona. Tas tad jādara Valsts policijai. Arī ugunsdzēsēji to varētu darīt. Agrāk ugunsdzēsēji mums sūtīja protokolus par vietām, kur kūla degusi, lai mēs apzinātu cilvēkus, kuru dēļ kaimiņiem radušies zaudējumi.

Līdz šim neesam informējuši ugunsdzēsējus vai Valsts policiju par vietām, kur autoceļu uzturētājs nav izpildījis pienākumus. Pagaidām mums ar autoceļu uzturētājiem bijusi laba sadarbība, visu izrunājam. Protams, katrs precedents rada attiecīgu reakciju.

ANDREJS ŠAKALS, Nīcas novada domes izpilddirektors

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)