Sestdiena, 4. aprīlis Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds

Roberts Osītis: Uz Liepāju var braukt atkal un atkal

Roberts Osītis: Uz Liepāju var braukt atkal un atkal
Foto: Ģirts Gertsons
15.04.2016 16:50

Roberts Osītis, tūrisma aģentūras "Impro" gids, ceļojumu konsultants

Atslēgvārdi

Iepazīstoties ar Liepājas pilsētas un apkārtnes tūrisma piedāvājumu klāstu, bez kādas izlikšanās, falšuma varu teikt – fantastiski! Liepājā neesmu pirmo reizi, un kārtējo reizi pārliecinājos, ka tā ir viena no ikoniskākajām vietām Latvijā. Šurp var braukt jebkurā laikā, un te būs ko darīt gan lieliem, gan maziem. Kultūra, vēsture, izklaide, mūzika, klusums, – ikviens var kaut ko atrast savām interesēm un tā brīža noskaņojumam.

Ceļotājiem es ieteiktu ieplānot Liepājā vairākas dienas. Ātri izskrienot cauri, īsti nevarēs notvert īpašo Liepājas sajūtu. Lai gan grūti to būs notvert jebkurā gadījumā, bet pamainīt savu ikdienu, uzturēšanās vietu – jau tas ir labi.

Man kā sava gala, Vidzemes, lokālpatriotam ir grūti teikt, ar ko Liepāja ir īpašāka par citām Latvijas pilsētām. Man jau šķiet, ka ir ļoti forši sataisīta centra kanāldaļa – ostas promenāde, kur klubs “Fontaine Palace”, viesnīcas. Tur šobrīd ir skaisti sakopta teritorija, kurā patīkami uzturēties.

Nevaru iedomāties, kas Liepājai izteikti pietrūkst, lai vēl vairāk piesaistītu tūristus. Sabiedriskais transports kursē, paēst ir kur, pa nakti palikt arī ir kur. Gada siltajā laikā Liepājā noteikti ir ko darīt, vienā dienā visu nemaz nav iespējams izbaudīt, tāpēc varbūt vienīgi ir jautājums par to, ko te iesākt ziemā? Var jau arī to pašu – apskatīt Karostu, fortus, pilsētas arhitektūru, apbūvi. Domāju, ka jaunuzbūvētā koncertzāle “Lielais dzintars” tūrisma nesezonā nāks pilsētai palīgā.

Ko pats gribētu Liepājā vēl izbaudīt? Man jau liekas, ka labākās lietas jau esmu izbaudījis. Gribētos palikt kaut kur jūras teritorijā pa nakti. Uzsliet telti, un tā – mēnesnīcā – aizvadīt nakti. Vai Liepājā ir interesanti atgriezties? Jā, tā noteikti ir vieta, kur braukt atkal. Un katrā reizē būs jauni pārsteigumi.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli